17 gadus vecais Džerārds kļūst par olimpisko snovborda čempionu sloupstaila disciplīnā

11/02/2018 08:38

Tikai 17 gadus vecais amerikāņu snovbordists Redmonds Džerārds svētdien Phjončhanā kļuva par olimpisko čempionu sloupstaila disciplīnā.

Finālā, kurā sacentās 11 dalībnieki, Džerārds pirms pēdējā no trim braucieniem bija pēdējais, tomēr pēdējā startā viņš nopelnīja 87,16 punktus, kas ļāva kļūt par līderi, vēlāk izcīnot arī olimpisko zeltu.

Tikmēr sudraba un bronzas medaļas ieguva kanādieši Makss Perots un Marks Makmoriss, kuri nopelnīja attiecīgi 86,00 un 85,20 punktus. Zīmīgi, ka Perots pie sudraba tika arī pēdējā braucienā, pirms kura viņš bija desmitais, savukārt Makmorisam labākais bija otrais brauciens, pēc kura viņš bija līderis.

Makmorisam šī olimpiskajās spēlēs bija otrā bronzas medaļa, jo trešais viņš palika arī pirms četriem gadiem Soču Olimpiādē.

Džerārds šosezon bija uzvarējis vienās Pasaules kausa sacensībās sloupstailā, kā arī ieņēma ceturto vietu prestižajās “X Games” sacensībās.

Jāpiebilst, ka gados jaunais sportists, kura augums ir tikai 1,65 metri, pirmo reizi dzīvē uz snovborda dēļa esot nostājies divu gadu vecumā, tagad sasniedzot savas līdzšinējās karjeras lielāko panākumu.

Džerārds šaajās olimpiskajās spēlēs plānojis piedalīties arī “Big Air” disciplīnā, kur olimpiskās medaļas tiks dalītas pirmo reizi.

Pirms četriem gadiem Sočos par olimpisko čempionu sloupstailā, kas Olimpiādes programmā tad bija iekļauts pirmo reizi, kļuva amerikānis Seidzš Kocenburgs, kurš Phjončhanā nestartēja.

Sloupstails ir snovborda sacensību disciplīna, kurā snovbordists brauciena laikā cenšas izpildīt tehniski sarežģītus trikus lielā amplitūdā un izkoptā stilā pār dažādiem sniega parka elementiem – tramplīniem un slaidiem.