Aizraujošā futbolā Dānija un Austrālija iegūst pa vienam punktam

21/06/2018 16:53

FIFA Pasaules kausa finālturnīra septītās dienas pirmajā spēlē Austrālija izcīnīja pirmo punktu C apakšgrupā, nospēlējot neizšķirti 1:1 ar grupas līderi Dānijas izlasi.

Pirms spēles

Ja Dānijas izlase savā pirmajā mačā izcīnīja patiešām laimīgu uzvaru pār Peru (1:0), peruāņiem tostarp aizisitot garām 11 metru soda sitienu, tad austrāliešiem spēlē pret spēcīgo Franciju veiksme neuzsmaidīja – 1:2.

Pēdējo desmit gadu laikā abas izlases savā starpā ir tikušās divas reizes, uzvaras abām dalot uz pusēm. Šīsdienas mačā daudz kas bija atkarīgs no abu komandu zvaigznēm – dāņa Kristiāna Ēriksena un horvātu izcelsmes austrālieša Miles Jedinaka.

Bukmeikeru skatījumā neliela favorīte uz uzvaru bija Dānijas izlase, tomēr skaidrs ir tas, ka austrālieši bija izmisuši dāņiem atņemt vismaz divus punktus un saglabāt izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Sākumsastāvi

Dānija: (4-3-3) Šmaihels; Kristensens, Larsens, Kjērs, Dalsgārds – Ēriksens, Šēne, Delanijs – Sisto, Jergensens, Poulsens
Austrālija: (4-2-3-1) Raiens; Sensberijs, Miligans, Behičs, Risdons – Jedinaks, Mūjs – Lekijs, Rogičs, Krūze – Nabuts

Pirmais puslaiks

Mača pirmais lielais pavērsiens notika jau septītajā minūtē, kad dāņu uzbrukumu otrajā tempā ar sitienu vārtu augšējā stūrī pabeidza Kristiāns Ēriksens, izvirzot Dāniju vadībā ar 1:0. Šajā situācijā lielisku piespēli Ēriksenam iedeva Nikolajs Jergensens.

Drīz vien iespēja dubultot savas valstsvienības pārsvaru bija pirmo vārtu asistentam Jergensenam, kurš 24. minūtē no tuvas distances nokļuva lieliskā sitiena pozīcijā, tomēr raidot bumbu gar vārtu stabu.

Pēc tam atmodās arī austrālieši, kas straujajā futbolā centās pēc iespējas ātrāk atgūt līdzsvaru uz rezultāta tablo, kas viņiem arī izdevās.

Pēc viena no austrāliešu centrējumiem soda laukumā viens no saliniekiem bumbai pieslēdzās ar galvu, izdarot sitienu uz Dānijas vārtu pusi. Tomēr bumba atdūrās pret dāņu uzbrucēja Jusufa Poulsena roku, spēles galvenajam tiesnesim ar video atkārtojuma sistēmas palīdzību piešķirot pendeli par labu Austrālijai.

Sekojošo 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja Mile Jedinaks, kam šie bija jau otrie vārti šajā finālturnīrā – 1:1.

Otrais puslaiks

Pēc pārtraukuma spēles ritms nedaudz samazinājās, komandām spēlējot nedaudz uzmanīgāk. Tomēr asi uzbrukumi un bīstami momenti tika izveidoti tāpat.

Salīdzinoši tuvāk uzvarai nokļuva Austrālijas izlase, Āronam Mūjam un uzmainītajam Danielam Arzani saasinot situāciju pie dāņu vārtiem, tomēr allaž precīzs vārtos bija Kaspers Šmaihels.

Spēles kompensācijas laikā labā sitiena situācijā nonāca Dānijas izlases futbolists Martins Braitvaits, taču viņa sitiens īsti neizdevās, rezultātam paliekot nemainīgam 1:1.