Andersons 50 piektā seta geimos tomēr salauž Isneru un sasniedz Vimbldonas finālu

13/07/2018 22:03

Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) tenisists Kevins Andersons piektdien Vimbldonas čempionāta pusfinālā sešarpus stundu cīņā ar rezultātu 7-6 (8:6), 6-7 (5:7), 6-7 (9:11), 6-4, 26-24 pārspēja amerikāni Džonu Isneru.

Mačs ilga sešas stundas un 35 minūtes, kļūstot par otru visu laiku ilgāko spēli “Grand Slam” turnīros. Pirms astoņiem gadiem Isneram un francūzim Nikolā Maī Vimbldonā pirmajā kārtā vajadzēja 11 stundas un piecas minūtes, lai pabeigtu cīņu. Toreiz duelis tika sadalīts pa trim dienām un piektajā setā vairāk nekā astoņās stundās tika aizvadīti 158 geimi, Isneram gūstot virsroku ar 70-68.

Šoreiz piektais geims ritēja gandrīz trīs stundas, Andersonam 49.geimā nobreikojot pretinieku un nākamajā pieliekot punktu mačam.

Abi tenisisti šajā mačā realizēja 102 netveramās serves jeb “eisus”, guva 247 uzbrukuma punktus un pieļāva tikai desmit dubultkļūdas.

“Ceru, ka var pārskatīt noteikumus, jo pēc tik gariem mačiem sajūtas nav labas. Abiem bija grūti spēlēt šādos apstākļos. Nesaprotu, kā to var izturēt. Tagad pēc iespējas ātrāk jāatgūstas pirms fināla,” pēc mača teica Andersons.

Pašlaik 32 gadus vecais Andersons, kurš ir planētas astotā rakete, “Grand Slam” turnīra finālā spēlēs otro reizi karjerā. Pērn viņš sasniedza ASV atklātā čempionāta finālu, kurā piekāpās Rafaelam Nadalam.

Andersons kļuvis tikai par otro DĀR tenisistu kurš iekļuvis Vimbldonas čempionāta finālā. 1921.gadā to iespēja Braiens Nortons.

Planētas pirmā rakete Nadals otrā pusfinālā tiekas ar serbu Novaku Džokoviču, kurš šobrīd ATP rangā ieņem 21.vietu.

Tikmēr 33 gadus vecais Insers, kurš rangā ir desmitais, kāda “Grand Slam” turnīra pusfinālā spēlēja pirmo reizi karjerā.

Vimbldonas čempionāts noslēgs svētdien ar vīru finālu. Pērn par čempioni tika kronēts Rodžers Federers, kurš šogad ceturtdaļfinālā piekāpās Andersonam.