Artis Baumanis aizkļūst līdz EČ “Super 1600” klasē finālam, taču piedzīvo avāriju

14/05/2017 15:02

Latvijas rallijkrosa braucējs Artis Baumanis svētdien Beļģijā pārliecinoši sasniedza Eiropas čempionāta “Super 1600” klasē otrā posma finālu, taču piedzīvoja avāriju, kamēr Juris Spīķis debijā iekļuva pusfinālā.

Baumanis uzvarēja kvalifikācijas sacensībās un bija pirmais savā pusfinālā, iekļūstot finālā. Tiesa, fināla braucienā viņš apmeta kūleni, mašīnai apkrītot uz jumta, taču pašam tiekot cauri sveikā.

Baumanis finālā tika klasificēts piektajā pozīcijā, kamēr uzvaru izcīnīja lietuvietis Kaspars Navicks. Otrajā vietā ierindojās igaunis Janno Ligurs, bet trešais bija soms Jusi Peteri Lepihalme.

Sezonas pirmajā posmā Baumanis izcīnīja trešo vietu.

Tikmēr Spīķis no komandas “TT Motorsport” savā Eiropas čempionāta debijā kvalifikācijā bija devītais, iekļūstot pusfinālā. Tajā viņš finišēja ceturtais, taču saņēma sodu un palika pēdējais, sestais.

Baumanis šajā sezonā startē “Volland Racing” komandā. Pērn savā debija sezonā Eiropas čempionāta “Super 1600” klasē, startējot “Set Promotion” komandā, viņš kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu.

Kā vēstīts, turpat Beļģijā notiekošajā pasaules čempionāta posmā prestižākajā “SuperCar” klasē Reinis Nitišs un Jāni Baumanis palika ārpus fināla.

Šosezon pasaules čempionātā rallijkrosā kopumā iecerēti 12.posmi, bet sacensības Latvijas trasē Biķerniekos gaidāmas septembrī.