“Australian Open”: Džokovičs apstājas ceturtajā kārtā

22/01/2018 14:31

Seškārtējais Austrālijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētājs Novaks Džokovičs no Serbijas pirmdien sensacionāli nepārvarēja šī gada sacensību ceturto kārtu, piekāpjoties talantīgajam dienvidkorejietim Hjonam Čunam.

Kā vēstīts, citos mačos titulētais Šveices tenisists Rodžers Federers pirmdien Melburnā turpināja uzvaru sēriju, 14.reizi karjerā sasniedzot sacensību ceturtdaļfinālu, kur sensacionāli iekļuva arī amerikānis Teniss Sandgrens, kurš pirms šīm sacensībām karjerā bija guvis vien divas uzvaras ATP pamatsacensību mačos.

Džokovičs, kurš aizvadīja pirmo turnīru pusgada laikā, tāpēc pašlaik ATP rangā ir atkāpies uz 14.vietu, aizvadītajā mačā piekāpās 21 gadu vecajam Čunam ar 5-7 (4:7), 5-7, 6-7 (3:7). Pārsteidzoši labu sniegumu demonstrējošais Čuns līdz ar to kļuva par pirmo Dienvidkorejas tenisistu vēsturē, kurš “Grand Slam” turnīrā ticis līdz ceturtdaļfinālam.

Serbs pirmajā setā nokļuva iedzinējos ar 0-4, tomēr prata atspēlēties un panākt taibreiku, kurā dienvidkorejietis gan bija labāks. Otrajā setā ranga 58.rakete Čuns bija vadībā ar 3-0, taču arī šoreiz Džokovičs atspēlējās un panāca izlīdzinājumu. Šoreiz taibreiks gan izpalika, jo dienvidkorejietis 12.geimā guva punktu serba servē, setu uzvarot ar 7-5.

Visbeidzot trešā seta sākumā abi tenisisti pa divām reizēm guva punktu pretinieka servē, bet pēc tam aizspēlējoties līdz taibreikam. Čuns tā sākumā panāca 3-0, Džokovičs uzreiz atjaunoja līdzsvaru, tomēr nākamajās četrās izspēlēs atkal labāks bija dienvidkorejietis, kurš iepriekšējā kārtā no tālākās cīņas izslēdza arī ranga ceturto raketi Aleksandru Zverevu no Vācijas.

Čuns kļuvis par otru jaunāko spēlētāju, kurš “Grand Slam” turnīros uzvarējis Džokoviču. Savulaik 2006.gadā serbs zaudēja tobrīd 20 gadus vecajam spānim Rafaelam Nadalam.

Pašlaik 21 gadu vecais Čuns pērn novembrī triumfēja ATP jaunizveidotajā junioru turnīrā “Next Gen” un kļuva par pirmo Dienvidkorejas tenisistu kopš 2003.gada, kurš uzvarējis kādā no ATP turnīriem.

Savukārt bijušajam pasaules pirmajam numuram Džokovičam šis bija pirmais oficiālais turnīrs pusgada laikā, jo viņš iepriekš cīnījās ar nopietnu elkoņa traumu, kā rezultātā nebija spēlējis kopš Vimbldonas čempionāta. Šī iemesla dēļ serbs ATP rangā noslīdēja uz 14.vietu, kas ir viņa zemākā pozīcija pēdējās desmitgades laikā.

Ceturtdaļfinālā Čuns spēkosies ar rangā vien 97.vietu ieņemošo mazpazīstamo Sandgrenu, kurš savā ceturtās kārtas cīņā ar 6-2, 4-6, 7-6 (7:4), 6-7 (7:9), 6-3 piecu setu duelī uzvarēja pasaules piekto raketi Dominiku Tīmu no Austrijas.

Sandgrens, lai arī viņam ir jau 26 gadi, “Grand Slam” turnīru vienspēļu pamatsacensībās piedalās tikai trešo reizi karjerā un pirmo Austrālijas atklātajā čempionātā, kurš viņš iepriekšējos četrus gadus nepārvarēja kvalifikāciju. Turklāt vēl īpašāks šis fakts ir ar to, ka Sandgrens līdz šim ATP turnīru pamatsacensībās bija izcīnījis tikai divas uzvaras karjerā.

Tikmēr 24 gadus vecais Tīms otro gadu pēc kārtas Melburnā apstājās astotdaļfinālā, bet viņa labākais sniegums “Grand Slam” turnīros ir divas reizes sasniegtais pusfināls Francijas atklātajā čempionātā.

Tīms varēja zaudēt jau ceturtajā setā, jo taibreikā Sandgrens, esot vadībā ar 6:5, neizmantoja mačbumbu. Tomēr izšķirošajā setā noturīgāki nervi izrādījās tieši amerikānim, kurš sestajā geimā guva punktu Tīma servē, pēc tam novedot maču līdz uzvarai.

Zīmīgi, ka šajā cīņā, kura ilga teju četras stundas, abi tenisisti izdarīja pa 20 pretiniekam netveramām servēm.

Kā vēstīts, planētas otrā rakete un pērnā gada šī turnīra čempions Federers astotdaļfināla cīņā trīs setos ar 6-4, 7-6 (7:3), 6-2 uzvarēja ungāru Mārtonu Fučoviču, kurš ATP rangā atrodams 80.pozīcijā.

Federers šosezon ir uzvarējis visās astoņās spēlēs, jo pirms tam guva četrus panākumus Hopmena kausa izcīņā, bet tagad izcīnījis četras uzvaras Austrālijas atklātajā čempionātā, kurā, ņemot vērā arī pērnā gada turnīru, viņš nav zaudējis jau 11 mačos pēc kārtas. Savukārt karjeras laikā šajā turnīrā viņš uzvarējis jau 91 spēlē, kas viņam ir rekorda atkārtojums, jo tikpat uzvarēti dueļi Federeram ir arī Vimbldonas čempionātā, kur viņš ir astoņkārtējs čempions.

Šveicietis pērn izcīnīja savu piekto Austrālijas čempiona titulu karjerā, bet “Grand Slam” turnīros viņš ir triumfējis 19 reizes, šajā rādītājā būdams rekordists. Tāpat viņš “Grand Slam” turnīru ceturtdaļfinālā spēlēs 52.reizi karjerā, kas ir tenisa atklātās ēras rekords.

Zīmīgi, ka 36 gadus vecais Federers ir vecākais tenisists kopš Džimija Konorsa 1991.gadā, kurš sasniedzis kāda “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālu. Konorss pirms 27 gadiem labāko astotniekā tika 39 gadu vecumā.

Nākamajā kārtā Federers tiksies ar planētas 20.raketi Tomāšu Berdihu no Čehijas. Abi tenisisti savā starpā līdz šim tikušies 25 reizes, Federeram izcīnot 19 uzvaras. Austrālijas atklātajā čempionātā abiem šis būs piektais savstarpējais duelis, iepriekš allaž uzvarot Federeram, arī pērn trešajā kārtā.

Berdihs pirmdien astotdaļfināla cīņā bez problēmām ar 6-1, 6-4, 6-4 uzveica itāli Fabio Fonjīni, kurš rangā atrodams 25.vietā.

“Tomāšs ir atguvies pēc muguras problēmām, kas viņam traucē pērn. Redzēju viņa spēli ar Fonjīni, kur Berdihs parādīja teicamu sniegumu, tāpēc noteikti nebūs viegli,” par gaidāmo dueli sacīja Federers.

Jau vēstīts, ka svētdien labāko astoņu skaitā tika pašreizējais ranga līderis Rafaels Nadals, kurš līdera godu saglabās arī pēc šī turnīra. Viņš ceturtdaļfinālā spēlēs pret horvātu Marinu Čiliču, bet vēl vienu pāri veidos bulgārs Girgors Dimitrovs un brits Kails Edmunds, kurš tik tālu “Grand Slam” sacensībās ticis pirmoreiz karjerā.