“Avalanche” un “Flyers” priekšpēdējās minūtēs izrauj sēriju pagarinājumus (VIDEO)

21/04/2018 10:03

NHL Stenlija kausā par mata tiesu no izkrišanas izglābušās Filadelfijas “Flyers” un Kolorado “Avalanche” vienības, kas maču galotnēs izrāva uzvaras attiecīgi pār iepriekšējā Stenlija kausa finālistēm – Pitsburgas “Penguins” un Nešvilas “Predators”.

Kuturjē atgriežas no savainojuma un kļūst par lidotāju varoni Pitsburgā

“Flyers” komandai vadību ar lielisku šķīlienu no zonas vidus 18. minūtē deva Klods Žirū, kam šie bija pirmie vārti šā gada play-off.

Otrajā periodā gan pamodās “Penguins”, kas visnotaļ īsā laika posmā no 0:1 panāca jau 2:1 savā labā, radot viesu fanos nepatīkamas priekšnojautas par spēles un sērijas iznākumu.

Tomēr “Flyers”, pretēji iepriekšējiem mačiem, nesalūza un spēja ieķerties šajā sērijā. Viss sākās ar Valteri Filpulas gūtajiem vārtiem skaitliskajā mazākumā (2:2).

Pēdējā periodā “Flyers” pacietīgi izturēja dažbrīd lielo pingvīnu spiedienu un priekšpēdējā minūtē par to tika atalgoti – ar metienu no zonas vidus precīzs izrādījās tik tikko no savainojuma atlabušais Šons Kuturjē (3:2).

“Flyers”, pateicoties čehu vārtsarga Mihaela Noivirta lieliskajai spēlei, izturēja arī pēdējo mājinieku spiedienu un beigu beigās panāca arī 4:2, tukšos vārtos ripu raidot Metam Rīdam. Sērijā “Flyers” ir pietuvojusies līdz minimālajam 2-3.

“Avalanche” divi vārti pēdējās sešās minūtēs neļauj “Predators” soļot uz nākamo kārtu

Fantastisku sniegumu šonakt nodemonstrēja Kolorado “Avalanche” rezerves vārtsargs Endrū Hemonds, kurš savā cietoksnī ripu ielaida tikai pēc viena no kopumā 45 “Predators” izdarītajiem metieniem, ļaujot savai komandai izcīnīt dramatisku panākumu ar 2:1.

Līdz pat 56. minūtes beigām vadībā joprojām gan atradās plēsēji, tomēr mača pēdējos brīžos veiksme uzspīdēja lavīnām, no vārtu priekšas pa vārtiem gūstot gan zviedram Gabrielam Landeskūgam, gan šveicietim Svenam Andrigeto.

Sērijā joprojām gan minimāls pārsvars (3-2) pieder “Predators” vienībai.

“Jets” 21. gadsimta laikā pirmoreiz iekļūst Stenlija kausa otrajā kārtā

Visbeidzot vēsturisku panākumu svinējusi Vinipegas “Jets”, kas mājās jau 12. minūtē bija ieguvusi graujošu 4:0 pārsvaru, bet beigās ar 5:0 samala miltos pagalam nevarīgo Minesotas “Wild”.

“Jets” sērijā bija pārāka ar 4-1, tādējādi pirmoreiz kopš atgriešanās Vinipegā iekļūstot Rietumu konferences pusfinālā, kur Kanādas komanda spēkosies ar “Predators” un “Avalanche” pāra uzvarētāju.

NHL Stenlija kausa izcīņas spēļu rezultāti

Austrumu konferences ceturtdaļfināls:

Pitsburgas “Penguins” – Filadelfijas “Flyers” 2:4 (0:1, 2:1, 0:2); sērijā līdz četrām uzvarām vadībā ar 3-2 atrodas “Penguins”;

Rietumu konferences ceturtdaļfināls:

Vinipegas “Jets” – Minesotas “Wild” 5:0 (4:0, 0:0, 1:0); sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-1 uzvarēja “Jets”;

Nešvilas “Predators” – Kolorādo “Avalanche” 1:2 (0:0, 0:0, 1:2); sērijā līdz četrām uzvarām vadībā ar 3-2 atrodas “Predators”.