Bārtuļa “Salavat Julajev” izcīna svarīgu uzvaru cīņā par izslēgšanas spēlēm

17/01/2018 19:10

Latvijas hokejists Oskars Bārtulis trešdien palīdzēja Ufas “Salavat Julajev” komandai izcīnīt svarīgu uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē.

“Salavat Julajev”, kas turpina cīnīties par vietu izslēgšanas turnīrā, mājās ar 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) uzvarēja Maskavas apgabala “Vitjaz”, izcīnot trešo panākumu pēdējos četros mačos, kamēr pretiniekiem pēc šīs neveiksmes oficiāli zuda izredzes iekļūt “play-off”.

Spēle mājiniekiem gan sākās neveiksmīgi, jo otrajā minūtē skaitliskajā vairākumā Ufas klubs ielaida vārtus, izceļoties “Vitjaz” spēlētājam Artjomam Švecam-Rogovojam. Tomēr vēl līdz pirmā perioda beigām Vladimirs Tkačovs panāca neizšķirtu, bet spēles otrajā nogrieznī Tēmu Hartikainens un Līnuss Ūmarks panāca jau 3:1 “Salavat Julajev” labā.

Savukārt punktu šai cīņai pielika Aleksandrs Loginovs, kurš pirmspēdējā minūtē realizēja vairākumu.

Bārtulis, kurš izlaida iepriekšējo Ufas kluba maču, šoreiz spēlēja 17 minūtes un 35 sekundes, reizi metot pa vārtiem, bet ar rezultativitāti neizceļoties.

Šosezon aizsargs 37 KHL spēlēs atzīmējies ar sešām rezultatīvām piespēlēm. Sezonu viņš sāka Vladivostokas “Admiral” komandā, taču decembrī vērsās arbitrāžas tiesā un pēc tam līgumu pārtrauca, vēlāk pievienojoties “Salavat Julajev”, kurā tagad ir aizvadījis piecas spēles, izceļoties ar vienu rezultatīvu piespēli.

“Salavat Julajev” Austrumu konferencē nostiprinājās septītajā pozīcijā.

Rietumu konferences un visas līgas pārliecinoša līdere ar 129 punktiem 51 mačā ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA, kurai ar 118 punktiem seko Maskavas CSKA. Tāpat 95 punktus guvusi Helsinku “Jokerit”, bet 88 punktus savākusi Jaroslavļas “Lokomotiv”, kur par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs. Šīs četras komandas jau nodrošinājušas vietu izslēgšanas spēlēs.

Tikmēr Kaspara Daugaviņa pārstāvētā un Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar 84 punktiem ir piektā, bet Maskavas “Dinamo”, kurā spēlē Mārtiņš Karsums, ar 75 punktiem atrodas vien devītajā pozīcijā, taču pozīciju augstāk esošajai Maskavas “Spartak” ir tikpat punktu.

Savukārt konferences un arī visas līgas pēdējā vietā ir Rīgas “Dinamo”, kas tikusi pie 43 punktiem 48 mačos, no priekšpēdējā vietā esošās Bratislavas “Slovan” atpaliekot septiņus punktus.

Tikmēr Austrumu konferencē vadībā ar 91 punktu ir Kazaņas “Ak Bars”, kamēr otrā kā savas divīzijas līdere ar 81 punktu ir Omskas “Avangard”. Tiesa, pēc iegūtajiem punktiem tas gan ir vien sestais rādītājs, priekšā esot arī Jekaterinburgas “Avtomobilist”, Magņitogorskas “Metallurg”, Ņižņekamskas “Ņeftehimik” un Čeļabinskas “Traktor” vienībām.

Ufas “Salavat Julajev” ar 80 punktiem atrodama septītajā pozīcijā, devītajā pozīcijā esošo Habarovskas “Amur” apsteidzot par pieciem punktiem. Tikmēr Pekinas “Kuņluņ Red Star” vienība, kuru pārstāv Artūrs Kulda, ar 58 punktiem ir 12.vietā, bet pirmspēdējā, 13.pozīcijā, ar 47 punktiem atrodas Toljati “Lada”, kuru trenē Artis Ābols, bet pārstāv Kristaps Sotnieks.

Šajā sezonā KHL piedalās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā, jo sacensībās vairs nestartē Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, kas būs pa četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.