”Salavat Yulaev” bez Bārtuļa atgūst vadību, ”Ak Bars” soļo tālāk (VIDEO)

23/03/2018 20:25
Salavat Yulaev, Sportazinas.com

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Austrumu konferences pusfinālā šodien trešo uzvaru izcīnīja Ufas ”Salavat Yulaev”, kas piektajā spēlē par iekļūšanu konferences finālā bez latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa palīdzības mājās ar minimālo 1:0 pieveica Čeļabinskas ”Traktor” un nonāca viena panākuma attālumā no trešās kārtas sasniegšanas (3-2).

Ufas ”Salavat Yulaev” jau paša spēles sākuma piederēja iniciatīva un bija milzīgs pārsvars, kas atspoguļojās arī izdarīto metienu attiecībā. Mājinieki jau pirmajā trešdaļā izdarīja 16 metienus pa Čeļabinskas ”Traktor” vārtiem, taču viesu vārtsargs Vasīlijs Demčenko demonstrēja lielisku sniegumu un neļāva ”Salavat Yulaev” izvirzīties vadībā.

Otrajā periodā ”Traktor” vairs neļāva pretiniekiem izdarīt tik daudz metienus pa saviem vārtiem un mazliet izlīdzināja spēles gaitu, tomēr trešajā trešdaļā ”Salavat Yulaev” beidzot panāca savu un guva ilgi gaidītos vārtus.

Sešas minūtes un 51 sekundi līdz pamatlaika beigām Antons Burdasovs ar spēcīgu metienu no zonas vidus realizēja skaitlisko vairākumu un izrāva Ufai uzvaru. Mājinieki izcīnīja trešo panākumu aizvadītajās piecās pusfināla spēlēs un atguva vadību sērijā, nonākot vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas konferences finālā (3-2).

Oskars Bārtulis jau sesto spēli pēc kārtas palika ārpus ”Salavat Yulaev” pieteikuma. Latviešu aizsargs šo sezonu uzsāka Vladivostokas ”Admiral” sastāvā (32 spēlēs 0+5), taču sezonas gaitā finansiālu problēmu dēļ komandu pameta un pārcēlās uz Ufu. Regulārajā čempionāta ”Salavat Yulaev” sastāvā Bārtulis desmit cīņās izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bet aizvadītajās četrās izslēgšanas cīņās viņš nav ticis pie neviena punkta.

Lai gan Bārtulis nespēlēja, uz laukuma šajā mačā bija viens latvietis – tiesnesis Eduards Odiņš.

Sērijas sestā un, iespējams, pēdējā spēle tiks aizvadīta jau pēc divām dienām Čeļabinskā.

Tikmēr Kazaņas ”Ak Bars” ar 3:1 savā laukumā pārspēja Magņitogorskas ”Metallurg” un iekļuva Austrumu konferences finālā. Divus no trim vārtiem mājinieki guva jau pirmajās piecās minūtēs.