Bārtuļa ”Salavat Yulaev” pieveic CSKA un pakāpjas uz 2.vietu Austrumos

19/01/2018 19:06
Oskars Bārtulis, Sportazinas.com

Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) šodien (19.01.) Oskara Bārtuļa pārstāvētā Ufas “Salavat Yulaev” mājās ar 2:1 pieveica Rietumu konferences otro spēcīgāko klubu Maskavas CSKA un svinēja astoto uzvaru pēdējās desmit spēlēs.

Ufas “Salavat Yulaev” jau otrajā minūtē nonāca mazākumā, kad noteikumus pārkāpa Staņislavs Garajevs, tomēr to izturēja un pirmās trešdaļas turpinājumā sodīja pretiniekus par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Tas notika astoņas minūtes līdz perioda beigām, kad Envers Ļisins saņēma piespēli no partnera, pa labo malu ieslidoja pretinieku zonā, izdarīja lielisku metienu aizsarga aizsegā un izvirzīja vadībā laukuma saimniekus – 1:0.

Otrajā trešdaļā mājinieki neizmantoja nevienu no trim vairākumiem, tomēr dubultoja pārsvaru. Piecas ar pusi minūtes līdz otrā perioda beigām “Salavat Yulaev” kapteinis Iļja Zubovs ar atkārtotu metienu no ļoti šaura leņķa un panāca 2:0.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā otro vārtu autors Zubovs atstāja mazākumā Ufu, taču laukuma saimnieki nosargāja savus vārtus neskartus. Pēc piecām minūtēm maskavieši ieguva vēl vienu vairākumu, kura laikā bija ļoti tuvu rezultāta samazināšanai līdz minimumam, tomēr Ufas vārtsargam Andrejam Karejevam talkā nāca vārtu pārliktnis.

CSKA turpināja aktīvi apdraudēt pretinieku vārtu drošību un nepilnas sešas minūtes līdz pamatlaika beigām tas vainagojās ar panākumu, kad Mihails Naumenkovs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 1:2.

Divas minūtes pirms pamatlaika beigām CSKA nomainīja Iļju Sorokinu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr “Salavat Yulaev” svinēja astoto uzvaru pēdējās desmit spēlēs un izcīnīja ļoti svarīgus trīs punktus, kas ļāva Ufai pakāpties Austrumu konferencē kopvērtējumā no septītās uz otro vietu.

Latviešu aizsargs Oskars Bārtulis aizvadīja sesto spēli pēc pārcelšanās no Vladivostokas uz Ufu un darbojās “Salavat Yulaev” trešajā aizsargu pārī kopā ar Maksimu Gončarovu. 30 gadus vecais Bārtulis laukumā pavadīja nepilnas 19 minūtes, kuru laikā bloķēja divus pretinieku metienus. Sešās spēlēs “Salavat Yulaev” rindās Bārtulis atzīmējies ar vienu rezultatīvu piespēli. Savukārt Vladivostokas “Admiral” sastāvā Bārtulis šosezon 32 cīņās atdeva piecas rezultatīvas piespēles.