Baumanis 11.vietā pēc pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem pasaules rallijkrosa čempionāta otrajā posmā

28/04/2018 19:03

Latvijas vadošais rallijkrosa pilots Jānis Baumanis sestdien ieņēma 11.vietu pēc Portugāles pilsētā Montalegrē notikušajiem pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas otrajā posmā.

Prestižākajā “SuperCar” klasē STARD vienības pilots Baumanis pirmajā kvalifikācijas braucienā bija 12.vietā, bet otrajā viņš ieņēma desmito vietu, ar 66 punktiem kopvērtējumā esot 11.pozīcijā.

Līderis ir titulētais francūzis Sebastjans Lēbs, kurš ticis pie 95 punktiem, jo bija labākais pirmajā kvalifikācijas braucienā, bet otrajā ieņēma otro vietu. Tikmēr 88 punkti ir zviedram Timijam Hansenam, kurš bija labākais otrajā kvalifikācijā, bet par punktu atpaliek viņa tautietis Matīass Ēkstrems.

Svētdien dalībnieki aizvadīs vēl divus kvalifikācijas braucienus, bet pēc tam 12 labākie iekļūs pusfinālā, pēc kura seši labākie finālā cīnīsies par uzvaru posmā.

Jau ziņots, ka pirms divām nedēļām sezonas pirmajā posmā Barselonā Baumanis tika līdz pusfinālam, beigās etapā ieņemot astoto vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 27 punktiem ir zviedrs Jūhans Kristofešsons, kuram ar 24 punktiem seko norvēģis Peters Sūlbergs, bet trešais ar 20 punktiem ir cits norvēģis Andreass Bakerūds.

Savukārt Baumanis kopvērtējumā ar 12 punktiem atrodams astotajā vietā.

Tāpat sestdien sacensības sāka “Super1600” klases braucēji Eiropas čempionāta ieskaitē, kur pēc diviem kvalifikācijas braucieniem vien 12.vietā ir Jāņa Baumaņa brālis Artis Baumanis.

A.Baumanis pirms divām nedēļām uzvarēja pirmajā etapā, bet šis viņam nav sācies pārāk veiksmīgi.

“Volland Racing” komandas pilots pirmajā kvalifikācijā bija 12.vietā, bet otrajā ieņēma desmito pozīciju, līdzīgi kā brālis tiekot pie 66 punktiem, kas kopvērtējumā šobrīd gan dod 12.pozīciju.

Abos kvalifikācijas braucienos uzvarēja lietuvietis Roks Bacuška, kurš ir A.Baumaņa komandas biedrs.

Tikmēr devīto vietu ieņem Uģa Trauberga komandā “Rencēnu Autoklubs” startējošais krievu pilots Marats Kņazevs.

J.Baumanis pagājušajā sezonā divos posmos sasniedza finālu, labāko rezultātu gūstot Latvijas etapā, kur izcīnīja piekto vietu. Latviešu pilots savu otro pilnu sezonu “SuperCar” klasē noslēdza kopvērtējuma 12.vietā.

Savukārt A.Baumanis pērn kļuva par Eiropas vicečempionu “Super1600” klasē, sasniedzot savu karjeras labāko rezultātu.

Portugālē nenorisinās Eiropas čempionāta sacensības “SuperCar” klasē, kur pirms divām nedēļām uzvarēja jēkabpilietis Reinis Nitišs, kurš pārstāv “Set Promotion” vienību.

Nitišs šajā sezonā nestartēs pasaules rallijkrosa čempionātā, bet to darīs Eiropas meistarsacīkstēs, pārstāvot somu komandu “SET Promotion”. Iepriekšējos četrus gadus Nitišs startēja pasaules čempionāta “SuperCar” klasē, 2014.gadā izcīnot trešo vietu kopvērtējumā, tomēr pēdējo sezonu laikā viņa rezultāti bija kritušies, pērn ieņemot 14.vietu.

Kopumā šīs sezonas kalendārā pasaules čempionātā būs 12 etapi, Latvijā septembra vidū notiekot devītajam posmam.