“Bayern” uzveic “Bešiktaš” un iekļūst UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā

14/03/2018 21:01
Minhenes

Vācijas flagmanis Minhenes “Bayern” trešdien UEFA Čempionu līgas futbolā astotdaļfināla atbildes spēlē viesos ar 3:1 (1:0) pārspēja Turcijas klubu Stambulas “Bešiktaš”.

“Bayern” divu maču summā uzvarēja ar 8:1, septīto gadu pēc kārtas nodrošinot vietu UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā.

Spēles rezultāts tika atklāts 18.minūtē, kad “Bayern” spāņu pussargs Tiagu Alkantara pretinieku cietokšņa priekšā saņēma tālu Tomasa Millera piespēli, raidīdams bumbu tuvajā vārtu stūri. Tiesa, desmit minūtes pirms pirmā puslaika beigām Alkantara savainojuma dēļ bija spiests atstāt laukumu.

Otrā puslaika sākumā, bumbu savos vārtos raidot Gekanam Genilam, spēles rezultāts kļuva 2:0 “Bayern” labā, bet 13 minūtes vēlāk “Bešiktaš” vienus vārtus atguva. Mača 59.minūtē “Bayern” kļūdījās savā laukuma pusē, bumbai nonākot pretinieku rīcībā. Pēc piespēles saņemšanas soda laukumā, spītējot “Bayern” aizsarga pārkāpumam, brazīlietis Vāgners de Souza vienus vārtus atguva. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas sešas minūtes, “Bayern” atjaunoja divu vārtu pārsvaru – nepieskatīts vārtsarga laukumā palika Simo Vāgners, vācietim pēc piespēles no labās malas panākot 3:1.

Abu komandu pirmajā duelī “Bayern” mājās izcīnīja uzvaru ar rezultātu 5:0, sperot platu soli pretī iekļūšanai ceturtdaļfinālā. Neskatoties uz graujošo uzvaru, atbildes mačā laukumā devās Minhenes komandas vadošais uzbrucējs Roberts Levandovskis, kurš nospēlēja divas trešdaļas no dueļa.

Savukārt “Bešiktaš” vienībai šajā cīņā nevarēja palīdzēt trīs aizsargi, jo traumas guvuši Pepe un Duško Tošičs, kamēr Domagojs Vida iepriekšējā mačā saņēma sarkano kartīti.

“Bayern” ceturtdaļfinālā spēlēs septīto gadu pēc kārtas un 14.reizi pēdējos 16 gados.

Abas vienības pirms tam vienīgo reizi UEFA Čempionu līgā bija tikušās 1997./98.gada sezonā, kad apakšgrupā “Bayern” gan savā laukumā, gan viesos uzvarēja ar identisku rezultātu 2:0.

Šosezon apakšgrupā “Bayern” palika aiz PSG, kamēr “Bešiktaš” kļuva par pirmo Turcijas vienību vēsturē, kas spējusi uzvarēt turnīra grupā, apsteidzot “Leipzig”, “Porto” un “Monaco” vienības.

Nacionālajā čempionātā “Bayern” šosezon ir ļoti pārliecinoša līdere Vācijas futbola bundeslīgā, kamēr “Bešiktaš” Turcijas čempionātā ir otrajā vietā.

Zīmīgi, ka šis ir vienīgais astotdaļfināla pāris, kurā tikās divas aktuālās valstu čempiones.

Plkst.21.45 pēc Latvijas laika sāksies mačs, kurā Spānijas klubs “Barcelona” savā laukumā uzņems Anglijas vienību Londonas “Chelsea”, noskaidrojot pēdējo ceturtdaļfināla dalībnieci.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā ceturtdaļfinālu sasniedza Itālijas klubs Turīnas “Juventus”, Anglijas komandas Mančestras “City” un “Liverpool”, kā arī iepriekšējo divu gadu šī turnīra uzvarētāja Madrides “Real” no Spānijas. Savukārt otrdien ceturtdaļfinālā tika Spānijas klubs “Sevilla” un Itālijas vienība “AS Roma”.

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināli notiks aprīlī, kamēr pusfināli – aprīļa un maija vidū. Turnīra fināls 26.maijā paredzēts Ukrainas galvaspilsētā Kijevā.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Madrides “Real”, kas izšķirošajā spēlē ar 4:1 sagrāva Turīnas “Juventus”.