Beils nāk uz maiņu un kļūst par galveno varoni “Real” triumfā Čempionu līgā

26/05/2018 23:39

UEFA Čempionu līgas finālā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā šovakar Madrides “Real” ar 3:1 pārspēja “Liverpool”, tādējādi trešo sezonu pēc kārtas un 13. kopumā triumfējot prestižākajā Eiropas klubu futbola turnīrā.

Spāņu granda labā ar diviem vārtiem izcēlās velsietis Garets Beils, kurš laukumā devās vien 61. minūtē, rezultātam esot 1:1. Liverpūles labā vienīgais precīzais raidījums Sadio Manē kontā. Jāatzīmē, ka jau spēles pirmajā puslaikā savainojuma dēļ laukumu bija spiests pamest “Liverpool” līderis Mohameds Salāhs.

“Liverpool” jau mača ievadā centās uzspiest savu spēles stilu, ar ātrām pārejām no aizsardzības uzbrukumā radot draudus Madrides aizsardzības zonā. “Real” aizsardzības vaļņi gan bija līmenī un spēja novērst angļu kluba centienus spēles ievadā atklāt rezultātu. Kaut arī “Liverpool” uzbruka daudz centīgāk, pirmā reālā vārtu gūšanas izdevība bija Krištiānu Ronaldu, kurš lielā ātrumā pa labo flangu ielauzās soda laukumā un spēcīgi sita nedaudz virs Lorisa Kariusa cietokšņa.

23. minūtē pēc Džeimsa Milnera piespēles nedaudz neveikli bumbu soda laukumā apstrādāja Robertu Firmīnu, kura sitienu pēcāk bloķēja Serhio Ramoss. “Liverpool” uzbrukums ar to nebeidzās, jo uzreiz pēc tam bumba nonāca pie Trenta Aleksandra-Arnolda, kurš no tuvas distances tomēr nepārspēja kostarikāni Navasu. 26. minūtē Jirgena Klopa vienība saņēma pamatīgu triecienu – pēc divcīņas ar Ramosu pleca savainojumu guva un spēli vairs nebija spējīgs turpināt uzbrukuma līderis Mohameds Salāhs. Viņa vietā laukumā tika sūtīts Adams Lalana.

Arī “Real” sastāvā neiztika bez kritušajiem, 36. minūtē laukumu ar asarām acīs pametot kājas savainojumu guvušajam Dani Karvahalam (viņa vietā devās Načo). “Real” arvien izteiktāk kontrolēja notikumus laukumā un 43. minūtē lielisku reakciju bija spiests demonstrēt “Liverpool” vārtsargs Kariuss, kurš atvairīja Ronaldu sitienu ar galvu (uzreiz pēc tam bumbu tīklā raidīja Karims Benzemā), tomēr portugāļu superzvaigznei sitiena brīdī tika fiksēts aizmugures stāvoklis.

Jau pirmā puslaika kompensācijas laikā nedaudz gar vārtu stabu lidoja Benzemā izpildītais tālšāviens. Puslaika pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 0:0.

Otrais puslaiks iesākās ar līdz šim bīstamāko epizodi šajā mačā – pēc rikošeta bumba soda laukumā nonāca pie “Real” pussarga Isko, kura sitiens atsitās pret sāncenšu vārtu pārliktni. Madrides kluba spiediens beidzot tika pārvērsts vārtu guvumā 51. minūtē, taču tas notika visnotaļ ļoti nevainīgā un kuriozā situācijā. “Liverpool” vārtsargs Kariuss ar roku centās piespēlēt savam aizsargam, taču viņa mesto bumbu viltīgi ar kāju pārtvēra Benzemā, ar vienu pieskārienu to ieripinot tīklā – 1:0.

Nonākuši iedzinējos, sarkanie šķietami aktivizējās un ieguva otro elpu. Tikai četras minūtes vēlāk pēc Džeimsa Milnera izpildītā stūra sitiena Dejana Lovrena ar galvu pāradresēto piespēli Navasa cietoksnī trieca Sadio Manē (1:1). Senegālitiem tie bija jau desmitie vārti šajā Čempionu līgas sezonā, šajā radītājā panākot partnerus Firmīnu un Salāhu. 61. minūtē Isko vietā laukumā tika sūtīts Garets Beils, kurš vien trīs minūtes vēlāk guva vienus no skaistākajiem vārtiem šī turnīra vēsturē. Velsietis pēc Marselu piespēles no gaisa izpildīja sitienu “šķērītē”, liekot Kariusam tikai noskatīties, kā bumba otro reizi nonāk viņa cietoksnī (2:1).

Arī pēc šāda pavērsiena “Liverpool” nenolaida rokas un turpināja radīt draudus “Real” aizsardzības zonā. Manē padevās bīstams sitiens, taču Navasu un visu Madrides klubu glāba vārtu stabs. Jau nākamajā uzbrukumā iespēja panākt 3:1 bija Ronaldu, tomēr pēdējā brīdī izklupienā savu komandu glāba Endrū Robertsons. Pēdējo triecienu Liverpūle saņēma 83. minūtē, kad vēlreiz rupji kļūdījās Kariuss, nespējot tvert bumbu pēc Beila izpildītā tālsitiena (3:1).

Augstākās raudzes turnīru finālos rūdītie “Real” futbolisti meistarīgi spēja novadīt spēli līdz uzvarai, nosargājot pērn (un arī aizpērn) izcīnīto Čempionu līgas trofeju.