Panamieši iztur pirmo puslaiku, tomēr beļģu priekšā salūzt otrajās 45 minūtēs

18/06/2018 19:53

FIFA Pasaules kausa finālturnīru sākusi arī G grupa, kur pirmajā mačā Beļģijas izlase ļoti komfortablā stilā ar 3:0 apspēlēja Panamas izlasi. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Romelu Lukaku.

Pirms spēles

Beļģijas izlase pirms šīs spēles tika uzskatīta ne tikai par pārliecinošu mača favorīti, bet arī vienu no visa turnīra galvenajām favorītēm. Beļģi nebija zaudējuši jau pēdējās 19 spēlēs pēc kārtas, gan kvalifikācijas cikla, gan pārbaudes spēļu laikā laukumā rādot ļoti skatāmu uzbrukuma futbolu. To apliecināja arī rezultāti – 12 no pieminētajām 19 cīņām beļģi bija guvuši vismaz trīs vārtus, izcīnot uzvaras arī ar 8:1 (pret Igauniju) un 9:0 (pret Gibraltāru).

Savukārt Panama šodien debitēja Pasaules kausu izcīņas finālturnīros. Interesanti, ka panamiešu rindās nevienam futbolam vērtība nepārsniedz 0,6 miljonus eiro, līdz ar to šo valstsvienību var uzskatīt par turnīra lielāko pastarīti.

Sākumsastāvi

Beļģija: (3-4-3) Kurtuā – Bojata, Vertongens, Alderveirelds – Karasko, Vitsels, de Breine, Menjē – Azārs, Mertenss, Lukaku.

Panama: (4-1-4-1) Peņedo – Toress, Deiviss, Murijo, Eskobars – Gomess – Barsenass, Godojs, Kūpers, Rodrigess, Peress.

Pirmais puslaiks

Maču beļģi iesāka diezgan miegaini, tomēr ar laiku spēja “atmosties”, izveidojot vairākus labus vārtu gūšanas momentus. Par spīti tam tādi augstas klases meistari, kā Edens Azārs, Drīzs Mertenss, Romelu Lukaku un Kevins de Breine, kurš vairāk izcēlās ar piespēlēm, palika tukšā.

Panama pretī lika agresīvu spēli, par to tiekot sodīta ar vairākām dzeltenajām kartiņām. Par spīti lielajam teritoriālajam pārsvaram Beļģija panamiešu vārtus uzlauzt tā arī nespēja, lielajā pārtraukumā komandām dodoties ar nervozu bezvārtu neizšķirtu uz tablo.

Otrais puslaiks

Beļģi par salīdzinoši neizteiksmīgo pirmo puslaiku reabilitējās jau mača otrā cēliena sākumā, kad ar filigrānu šāvienu no gaisa izcēlās Drīss Mertenss, ļoti skaistā veidā izvirzot Beļģiju vadībā ar 1:0.

Iespējas iesist pēc tam pavērās arī Panamas futbolistiem, vienā no epizodēm Maiklam Murijo uz brīdi ar bumbu nokļūstot vienatnē ar Tibo Kurtuā. Beļģu vārtsargs šoreiz bija pārāks, veltot lielu devu kritikas saviem aizsargiem, kuri šo situāciju nogulēja.

Visi jautājumi par mača iznākumu tika dzēsti 69. minūtē, kad pēc lieliskas Kevina de Breines piespēles ar pēdas ārmalu no vārtu priekšas pēc sitiena ar galvu precīzs bija Beļģijas izlases uzbrukuma līderis Romelu Lukaku.

Lukaku izcēlās arī pēc sešām minūtēm, uzstādot spēles gala rezultātu 3:0.

Dienas noslēdzošajā cīņā plkst. 21:00 savā starpā spēkosies pārējās divas G apakšgrupas komandas Anglija un Tunisija.