Beļģijas un Grieķijas basketbolistes iekļūst pusfinālā

22/06/2017 17:55

Beļģijas un Grieķijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien pirmoreiz vēsturē sasniedza Eiropas čempionāta pusfinālu, kas tām ļaus nākamajā gadā spēlēt Pasaules kausa izcīņā.

Kontinenta meistarsacīkšu ceturtdaļfināla spēlē beļģietes ar rezultātu 79:66 (27:13, 19:20, 11:22, 22:11) apspēlēja Itāliju.

Jau pēc pirmās ceturtdaļas beļģietes ieguva 14 punktu pārsvaru. Kaut pirms pēdējām desmit minūtēm viņu pārsvars tika samazināts līdz diviem punktiem, vismaz neizšķirtu itālietēm tā arī neizdevās panākt. Ceturto ceturtdaļu Beļģija sāka ar izrāvienu 8:0, turpinājumā novedot dueli līdz vēsturiskai uzvarai.

Uzvarētājām fantastisku sniegumu nodemonstrēja Emma Mēsemana, kura guva 28 punktus un savāca 11 atlēkušās bumbas, tiekot pie 43 efektivitātes punktiem. Ar 19 punktiem un astoņām bumbām zem groziem atzīmējās Kima Mestdaga, kamēr 18 punktus sameta veterāne Anna Voutersa.

Savukārt Itālijas izlases sastāvā Čečilija Dzandalasīni sameta 23 punktus un savāca astoņas bumbas zem groziem.

Pusfinālā Beļģija sestdien tiksies ar Spānijas un Itālijas pāra uzvarētājām. Pateicoties šim panākumam, Beļģija kvalificējusies nākamā gada Pasaules kausam, kur līdz šim nekad nav piedalījusies. Eiropas čempionātā Beļģija spēlē vien trešo reizi kopš 1985.gada, tomēr visas šīs reizes iekļuvusi vismaz ceturtdaļfinālā.

Kā vēstīts, Beļģija triumfēja savā apakšgrupā, pieveicot arī Latviju, līdz ar to no astotdaļfināla bija atbrīvota, bet Itālija cīņā par vietu ceturtdaļfinālā pārspēja Ungāriju.

Tikmēr Grieķijas izlase savā ceturtdaļfināla mačā ar 84:55 (10:15, 26:15, 21:10, 27:15) sagrāva Turciju un arī pirmoreiz vēsturē sasniedza kontinenta meistarsacīkšu pirmo četrinieku.

Uzvarētājām pārliecinoši sekmīgākā ar 25 punktiem un desmit bumbām zem groziem bija 38 gadus vecā Evantija Malci, kamēr Turcijai naturalizētā Kvanitra Holingsvorta, kura profesionālās karjeras sākumā pārstāvēja Latvijas titulētāko komandu “TTT Rīga”, sameta 15 punktus un savāca desmit atlēkušās bumbas.

Grieķijas izlase tikai otro reizi spēlēja Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, jo 2009.gadā Rīgā tika pie piektās vietas. Tomēr izlase divreiz piedalījusies Pasaules kausā, reizi gan tiesības iegūstot kā mājiniece, kā arī reizi savās mājās startējusi olimpiskajās spēlēs.

Pusfinālā Grieķija spēkosies ar Francijas un Slovākijas mača uzvarētāju.

Kā zināms, Latvijas spēle ar 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempioni Spāniju sāksies plkst.19 pēc Latvijas laika.

Latvijas dāmu izlase otro reizi savā pastāvēšanas vēsturē lūkos tikt pusfinālā, kur savulaik spēlēja arī 2007.gadā, kad tika izcīnīta ceturtā vieta, bet ceturtdaļfinālā Latvijas izlase spēlēs piekto reizi.

Šī gada Eiropas čempionātā tiek dalītas ceļazīmes arī uz nākamā gada Pasaules kausa finālturnīru – prestižajam turnīram kvalificēsies piecas spēcīgākās izlases. Tomēr, ja pirmajā pieciniekā iekļūs arī rīkotājvalsts Spānija, pie ceļazīmes tiks arī sestā spēcīgākā kontinenta valstsvienība.