Bertānam 12 punkti NBA Vasaras līgas pirmajā spēlē (+VIDEO)

04/07/2017 08:15

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns pirmdien guva 12 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Jūtas Vasaras līgas pirmajā spēlē, bet viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” cieta zaudējumu.

“Spurs” Soltleiksitijā ar rezultātu 74:87 (19:26, 18:19, 18:23, 19:19) piekāpās Jūtas “Jazz” komandai.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 23 minūtes, kuru laikā iemeta divus no deviņiem tālmetieniem, savu vienīgo divpunktu metienu un visus četrus soda metienus.

Tāpat viņam trīs atlēkušās bumbas, divas kļūdas un divas piezīmes. “Spurs” ar Bertānu laukumā ielaida par 12 punktiem vairāk, nekā iemeta.

“Spurs” rindās 13 punktus iemeta Deriks Vaits, bet 12 punkti Braienam Forbsam. Pretiniekiem 23 punktus sameta Donovans Mičels.

Trešdien “Spurs” tiksies ar Bostonas “Celtics”, bet ceturtdien spēkosies ar Filadelfijas “76ers”, kuras rīcībā NBA draftā nonāca latviešu basketbols Anžejs Pasečņiks, kurš gan Jūtas Vasaras līgā nav iekļauts komandas sastāvā.

Savukārt piektdien sāksies Lasvegasas Vasaras līga, turnīram norisinoties desmit dienas. Lasvegasā Ņūorleānas “Pelicans” komandā strādās “VEF Skola” galvenais treneris Raimonds Feldmanis, kurš kļūs par pirmo latviešu treneri NBA Vasaras līgā.

“Spurs” komandu Vasaras līgā vada Grega Popoviča asistents Vils Hārdijs.

Pērn bez Bertāna NBA Vasaras līgā “Spurs” rindās spēlēja arī Iļja Gromovs.

Savā debijas sezonā NBA regulārajā čempionātā Bertāns laukumā gāja 67 spēlēs, kurās vidēji nospēlēja 12,1 minūti, iemeta 4,5 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Bertāns četros mačos guva vismaz 15 punktus, bet rezultatīvākā cīņa debijas sezonā latvietim bija 7.janvārī, kad pret Šarlotes “Hornets” tika iemests 21 punkts.

Bertāns kļuva par pirmo latviešu basketbolistu, kurš spēlējis NBA konferences finālā, izslēgšanas turnīra rezultatīvākajā mačā tiekot pie 13 punktiem. Kopā latvietis 13 “play-off” mačos vidēji nospēlēja 8,6 minūtes, kuru laikā izcēlās ar vidēji 2,8 punktiem un savāca 1,5 bumbas zem groziem.

Kā vēstīts, pagājušajā nedēļā Bertāns paziņoja, ka palīdzēs Latvijas izlasei gaidāmajā Eiropas čempionātā. Patlaban 24 gadus vecais Bertāns iepriekšējo reizi valstsvienībā spēlēja pirms pieciem gadiem.