Bertānam lieliska pēdējā ceturtdaļa Bambergā, Timma un Mālmanis nodrošina “play-off”

29/03/2018 23:47

ULEB Eirolīgas priekšpēdējās kārtas pirmajās spēlēs savas desmitās uzvaras izcīnīja Daira Bertāna Milānas “Olimpia” un Rodiona Kuruca Barselonas “Lassa”, kas izbraukumā pieveica attiecīgi Bambergas “Brose” (83:78) un Stambulas “Anadolu Efes” (107:83).

Pēc līdzvērtīga pirmā puslaika (43:43) Itālijas komandas uzvarā izšķiroša izrādījās pēdējā ceturtdaļa, kurā “Olimpia” bija pārāka ar rezultātu 23:14. Jāatzīst, ka abām komandām šīs spēles iznākums gan neko daudz neizšķīra.

Uzvarētājiem astoņus punktus (1/2 – 2p., 2/4 – 3p.) 18:02 minūšu laikā guva Dairis Bertāns. Latvietim arī pa vienai atlēkušajai bumbai, vienai rezultatīvai piespēlei, kā arī divas piezīmes.

Jāpiebilst, ka visus savus punktus Bertāns guva noslēdzošajā ceturksnī un pirmo reizi precīzs bija tikai sešas minūtes pirms spēles beigām.

Tikmēr divās pēdējās vietās esošo vienību “Anadolu Efes” un “Barcelona” duelī viss praktiski tika izšķirts jau pirmajās 20 minūtēs, kurās Katalonijas komanda dominēja ar 55:34.

Lai gan mājinieki trešajā ceturksnī atspēlēja septiņus punktus, tomēr mājiniekiem reāli pietuvoties neizdevās, Barselonas “Lassa” svinot drošu panākumu.

20 punktus guva, kā arī deviņas atlēkušās bumbas barseloniešu labā savāca francūzis Tomass Ertels.

Rodions Kurucs laukumā pavadītajās 3:44 minūtēs aizmata garām vienīgo izmesto divpunktu metienu, pieļāva vienu tehnisko brāķi, kā arī divreiz pārkāpa noteikumus

Visbeidzot vakara noslēdzošajā cīņā vietu Eirolīgas izslēgšanas mačos nodrošināja Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa Vitorijas “Baskonia”, kas, pateicoties lieliskām pēdējām desmit minūtēm (27:19), ar rezultātu 83:72 pieveica savu tiešo konkurenti Telavivas “Maccabi”.

Timma laukumā šoreiz bija vien 12 minūtes, punktus negūstot (0/1 – 2p., 0/1 – 3p.), taču savācot trīs atlēkušās bumbas, iedodot trīs rezultatīvas piespēles, nopelnot divas piezīmes un pieļaujot vienu kļūdu.

Mālmanis, turpretim, palika uz komandas rezervistu soliņa. “Baskonia” vienībai Eirolīgas turnīrā šī bija sestā uzvara pēc kārtas.