Bertānam četri punkti, “Spurs” izbraukumā piekāpjas “Raptors” (+VIDEO)

20/01/2018 08:34
Toronto

Naktī uz 20. janvāri spēli aizvadīja Dāvja Bertāna pārstāvētais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Sanantonio “Spurs”, kas izbraukumā ar 83:86 (18:17, 19:27, 23:19, 23:23) piekāpās Toronto “Raptors” basketbolistiem.

Dāvis Bertāns laukumā pavadītajās 19 minūtēs un 28 sekundēs guva četrus punktus (2p 2/2, 3p. 0/3), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un pārtvēra divas bumbas. Tāpat Bertānam arī divas personīgās piezīmes un lietderības koeficiens (-3).

Spēles pirmās minūtes rezultatīvi iesāka abas komandas, 6:5 pārsvaru iegūstot mājiniekiem, tomēr jau pēc mirkļa Pau Gazols īsā laikā pirms Bertāna došanās laukumā realizēja trīs metienus, sekmējot Sanantonio astoņu punktu izrāvienu – 16:8. Ceturtdaļas turpinājumā “Spurs” gandrīz piecas minūtes neguva punktus, kā rezultātā “Raptors” basketbolisti samazināja punktu starpību un pat izvirzījās vadībā, taču Lamarkuss Oldridžs pirmās ceturtdaļas beigās realizēja savu metienu, atgūstot “Spurs” vadību – 18:17.

Otro ceturtdaļu “Spurs” iesāka ar Dāvi Bertānu laukumā, kurš sākotnēji aizvadīja trīs minūtes, bet pēc neilgas pauzes atgriezās laukumā uz vēl vairākām minūtēm. Tieši ceturdaļas vidū, veiksmīgi nokontrolējot bumbu, kas lidoja basketbolista kājās, reidu gar trīs punktu līniju veica Dāvis Bertāns, kurš pēc dribla raidīja grozā tālu divu punktu metienu, tādējādi realizējot savu pirmo metienu šajā spēlē un iegūstot vadību Sanantonio basketbolistiem – 33:31. Bertāns tika nomainīts trīs ar pusi minūtes pirms otrās ceturtdaļas beigām un bez viņa laukumā “Spurs” atlikušajā laikā iemeta tikai vienu punktu, pēc 24 minūtēm zaudējot mājiniekiem ar 37:44.

Trešajā ceturtdaļā latvietis laukumā nedevās, bet tās sākumā “Raptors” ātru 13 punktu pārsvaru panāca Demars Derozans. “Spurs” atguvās vien ceturtdaļas beigās, kad komandai izdevās samazināt punktu starpību pat līdz minimumam. Ceturtdaļas noslēgumā Sīdžejam Mailsam izdevās gūt divus punktus, pirms izšķirošā perioda panākot 63:60 par labu Toronto.

Spēles izšķirošajā ceturtdaļā laukumā atgriezās Bertāns, kurš šajā spēles daļā vairākas reizes nonāca uzmanības centrā. Sākumā latviešu basketbolists iemeta divus punktus ātrajā uzbrukumā (64:67), bet nedaudz vēlāk viņam neizdevās pārtvert bumbu, tā rezultātā “Raptors” basketbolistiem izdevās realizēt tālmetienu. Pēc Bertāna piespēles Brins Forbss trāpīja trejaci un vēl samazināja deficītu līdz 69:70, tomēr atlikušajā laikā “Spurs” neizdevās atgūt vadību, piedzīvojot neveiksmi ar 83:86.

“Spurs” sastāvā ar 17 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Lemarkuss Oldridžs, bet 15 punktus pievienoja Po Gasols.

Tikmēr uzvarētājiem 24 punktus guva Kails Laurijs, ar 21 punktu atzīmējās Demārs Derouzens, bet lietuvietis Jons Valančūns savāca 15 punktus un 11 bumbas zem groziem.

“Spurs” ar 30 uzvarām 47 spēlēs saglabā trešo pozīciju Rietumu konferencē, kamēr “Raptors” ar 44 spēlēs izcīnītu 31 uzvaru ir Austrumu konferences otrajā pozīcijā.

Nākamo spēli “Spurs” aizvadīs svētdien, kad savā laukumā uzņems Indiānas “Pacers”. Bertāna pārstāvētā komanda savā laukumā aizvadīs septiņus no nākamajiem astoņiem mačiem, kam sekos, tā dēvētais, rodeo izbraukums.