Bertāns atgriežas laukumā, bet “Spurs” piedzīvo pirmo zaudējumu (VIDEO)

28/10/2017 07:49

Latvijas izlases basketbolists Dāvis Bertāns pēc trim mačiem rezervē atkal devās laukumā Sanantonio “Spurs” komandas rindās, taču viņa pārstāvētā vienība piektdien aizvadīja vāju spēli un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonā piedzīvoja pirmo neveiksmi.

“Spurs” komanda viesos ar 87:114 (18:32, 16:29, 30:34, 23:19) kapitulēja sezonu labi sākušajai Orlando “Magic” komandai, pārtraucot četru uzvaru sēriju.

Bertāns tikai otro reizi sezonā devās laukumā, gūstot sešus punktus, kas viņam bija pirmie šajā sezonā. Latvietis spēlēja 15 minūtes un 14 sekundes, trāpot vienu no trim divpunktu metieniem un vienu no četriem trejačiem, kā arī realizējot vienīgo sodiņu. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, bloķēja vienu metienu un nopelnīja divas piezīmes.

Zīmīgi, ka Bertānam esot laukumā, Sanantonio komanda iemeta tikpat punktu kā ielaida, kas bija otrs labākais rādītājs viesu rindās.

“Spurs”, kas joprojām spēlē bez no traumām atlabstošajiem līderiem Kavai Lenarda un Tonija Pārkera, aizvadīja katastrofālu pirmo puslaiku, pēc kura zaudēja ar 34:61, pēc tam vairs nespējot atgūties, jo trešajā ceturtdaļā mājinieku pārsvars sasniedza arī 36 punktus.

Sanantonio komandā 24 punktus sameta un 11 atlēkušās bumbas izcīnīja Lemarkuss Oldridžs, kamēr pie 12+11 tika spāņu veterāns Po Gasols.

Savukārt “Magic” rindās ar 25 punktiem rezultatīvākais bija francūzis Evans Furnjē, bet Džonatons Simonss, kurš iepriekš divas sezonas spēlēja tieši “Spurs” komandā, pievienoja 17 punktus. Furnjē nodemonstrēja teicamas snaipera dotības, jo realizēja desmit no 12 metieniem, tostarp trāpot četrus no četriem tālmetieniem.

“Magic” no spēles uzbruka ar 57,1% precizitāti, tiekot pie trešā panākuma pēc kārtas, kamēr “Spurs” trāpīja vien 33,7% metienu.

Bertāns pirmo reizi laukumā devās otrajā ceturtdaļā, taču tad trīs minūšu laikā ar metieniem neizcēlās, savukārt mača beigās, kad cīņas liktenis jau bija izšķirts, viņš nospēlēja noslēdzošo spēles nogriezni. Sezonas pirmos punktus viņš guva ceturtās ceturtdaļas sākumā ar precīzu trejaci, bet nepilnas piecas minūtes pirms mača beigām iemeta divpunktnieku ar sodu.

Jāpiebilst, ka šajā mačā “Spurs” galvenais treneris Gregs Popovičs neizmantoja iespēju panākt leģendāro Filu Džeksonu, kurš ir sestais panākumiem bagātākais treneris līgas vēsturē. Popovičam šobrīd ir 1154 uzvaras, kamēr Džeksons savulaik izcīnīja par vienu panākumu vairāk.

“Spurs” komanda ar četriem panākumiem piecos mačos ir Rietumu konferences ceturtajā pozīcijā, kamēr “Magic” ar tādu par bilanci ir Austrumu konferences līdere.

Vienīgā komanda, kura šosezon vēl nav zaudējusi, ir Losandželosas “Clippers”, kas izcīnījusi četras uzvaras tikpat mačos.

Nākamajā mačā “Spurs” svētdien viesos tiksies ar Indiānas “Pacers” basketbolistiem.