Bertāns produktīvs “Spurs” panākumā pār Fīniksu (VIDEO)

06/01/2018 08:11

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns piektdien guva 12 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, palīdzēdams Sanantonio “Spurs” komandai savā laukumā ar rezultātu 103:89 (26:26, 23:16, 31:30, 23:17) pārspēt Fīniksas “Suns” vienību.

“Spurs” savā laukumā uzvarējusi 13 mačos pēc kārtas.

Pēc līdzīga pirmā ceturkšņa otrās ceturtdaļas sākumā Sanantonio basketbolisti nonāca iedzinējos ar astoņiem punktiem, taču pretinieku pārsvars ātri tika sadeldēts. Mača turpinājumā “Spurs” pārsvars bija svārstīgs, tomēr izdevās noturēt vadību un izcīnīt samērā drošu uzvaru.

Bertāns šajā spēlē laukumā pavadīja 27 minūtes, kuru laikā realizēja trīs no sešiem divpunktu metieniem un divus no sešiem tālmetieniem.

Viņš trešajā spēlē pēc kārtas un astotajā šosezon guva desmit un vairāk punktus.

Tāpat latviešu basketbolists izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, kas ir atkārtots karjeras rekords, veica vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu metienu, vienu reizi kļūdījās un divas reizes pārkāpa noteikumus. “Spurs” ar Bertānu laukumā iemeta par pieciem punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija labākais rādītājs starp rezervistiem.

“Spurs” rindās pa 21 punktam sameta Kavai Lenards un argentīnietis Manu Džinobili, 16 punktus guva Braiens Forbss, bet 15 punktus iemeta spānis Pau Gazols.

“Suns” vienībā ar 21 punktu izcēlās Devins Bukers.

Bertāns spēlē iesaistījās piektajā minūtē, kad “Spurs” atradās vadībā ar 12:11. Savus pirmos punktus šajā mačā viņš guva četras minūtes vēlāk, kad ar precīzu trejaci panāca 20:19 Sanantonio komandas labā. Minūti vēlāk ar metienu pēc caurgājiena Bertāns mājiniekiem nodrošināja piecu punktu pārsvaru, taču “Suns” ātri panāca neizšķirtu 24:24.

Pēc izvirzīšanās vadībā ar 26:24 “Spurs” ielaida desmit punktus pēc kārtas, bet uzreiz atbildēja ar tādu pašu izrāvienu un pārņēma vadību. Arī otrās ceturtdaļas sākumā Bertāns atpūtās, laukumā atgriežoties ceturkšņa ceturtajā minūtē, kad “Spurs” bija iedzinējos ar 32:34. Līdz puslaika beigām rūjienietis aizmeta garām vairākus metienus, bet bija labs palīgs aizsardzība, “Spurs” komandai lielajā pārtraukumā dodoties ar 49:42 savā labā.

Otrajā puslaikā Bertāns laukumā devās ceturtajā minūtē, pēc nepilnas minūtes panākdams 60:52. Četrarpus minūtes pirms spēles trešā nogriežņa beigām Bertāns panāca jau desmit punktu handikapu mājiniekiem (66:56), bet minūti vēlāk latvietis tika nomainīts. Laukumā Bertāns atgriezās ceturtās ceturtdaļas vidū un pēc pusminūtes iemeta tālmetienu, panākdams 97:78. Ar šo metienu viņš palīdzēja “Spurs” komandai panākt lielāko pārsvaru mačā. Līdz spēles beigām “Spurs” handikaps tika samazināts, taču tas netraucēja mājiniekiem svinēt drošu uzvaru ar rezultātu 103:89.

Šajā spēlē tika dota atpūta vienam no “Spurs” līderiem Lamarkusam Oldridžam.

“Spurs” ar 27 uzvarām 40 spēlēs ieņem trešo vietu Rietumu konferencē, kur “Suns” ar 15 panākumiem 42 duelī ir 11.pozīcijā.

“Spurs” izbraukumā aizvadīs septiņas no nākamajām desmit spēlēm. Tad sekos pieci mājas mači pēc kārtas, bet pēc tam februārī būs pienācis tā sauktais rodeo izbraukums ar sešām spēlēm viesos pēc kārtas. Sanantonio vienība nākamajā duelī svētdien viesosies pie Portlendas “Trail Blazers”.