Bertāns un Milānas “Olimpia” ar sagrāvi izlīdzina rezultātu Itālijas pusfināla sērijā

27/05/2018 10:19

Latvijas izlases aizsarga Daira Bertāna pārstāvētā Milānas “Olimpia” vakar vakarā Itālijas A sērijas pusfināla otrajā mačā mājās pārliecinoši ar rezultātu 89:68 (30:13, 30:18, 14:19, 15:18) tika galā ar “Germani Basket”, tādējādi sērijā līdz trim uzvarām panākot neizšķirtu 1-1.

Dueļa pirmajā mačā aizvadīto sezonu “Turkish Airlines” Eirolīgā pavadījušais “Olimpia” negaidīti piekāpās Brešas klubam ar 82:85, tomēr šovakar milānieši nepieļāva nekādas vaļības un jau pirmajā puslaikā guva 60 (!) punktus, iekrājot graujošu 29 punktu handikapu.

Bertāns 25 laukumā pavadītajās minūtēs atzīmējās ar desmit punktiem (2p 2/3, 3p 2/5), trim atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvam piespēlēm, kā arī nopelnīja 15 efektivitātes koeficienta punktus. Pirmajā pusfināla mačā Daira veikums daudz pieticīgāks (deviņas minūtes, divi punkti), bet šosezon kopumā Bertāns “Olimpia” sastāvā Itālijas čempionātā caurmērā 18,1 minūtē guvis 7,4 punktus, tālmetienus realizējot ar 41,6% precizitāti.

Sērijas nākamie divi dueļi paredzēti “Germani Basket” kluba laukumā.

Milānas klubs “play-off” kvalificējās kā pamatturnīra otrā spēcīgākā vienība un pa ceļam uz pusfinālu pārliecinoši ar 3-0 pirmajā kārtā no tālākas cīņas izslēdza “Cantu” komandu. Četru spēcīgāko vienību pulkā iekļuvusi arī Ojāra Siliņa “Trento” vienība, kas šobrīd savā pusfināla sērijā izvirzījusies priekšā ar 1-0 pret čempioni Venēcijas “Umana Reyer”.