Brazīlija Pasaules kausu sāk ar neizšķirtu pret Šveici

17/06/2018 23:17

Svētdien 2018. gada Pasaules kausa futbolā E grupas mačā Brazīlijas valstsvienība ar 1:1 nospēlēja neizšķirti ar Šveices izlasi.

Pirms spēles

Brazīlija ir visu laiku veiksmīgākā Pasaules kausa dalībniece. Par pasaules čempioni tā kļuvusi piecas reizes – 1958., 1962., 1970., 1994. un 2002.gadā. Kopumā šī valstsvienība Pasaules kausa izcīņā spēlējusi 21 reizi, pa divām reizēm vēl paliekot otrajā un trešajā vietā. Pirms četriem gadiem savās mājās notikušajā Pasaules kausā brazīļi palika ceturtajā vietā, pusfinālā ar 1:7 kapitulējot Vācijai, bet cīņā par trešo vietu ar 0:3 zaudējot arī Nīderlandei.

Brazīlijas izlases līderis ir pasaules dārgākais futbolists Neimars, kurš februārī guva kājas traumu, tomēr tagad ir atgriezies ierindā, piedaloties komandas pēdējos divos pārbaudes mačos, abos arī gūstot vārtus.

Tikmēr Šveice Pasaules kausa finālturnīrā spēlē ceturto reizi pēc kārtas, bet kopumā četrgades nozīmīgākajā forumā piedalījusies desmit reizes. Labākais sasniegums tai bijis ceturtdaļfināla sasniegšana 1934., 1938. un 1954.gadā. Pirms četriem gadiem šveicieši Brazīlijā pārvarēja grupu turnīru, bet astotdaļfinālā tikai pagarinājumā ar 0:1 piekāpās vēlākai finālistei Argentīnai.

Šveices izlase bija arī Latvijas valstsvienības pretiniece šī turnīra kvalifikācijas kārtā.

Brazīlijas izlase pēdējos 11 mačos nav zaudējusi, šobrīd esot četru uzvaru sērijā, kamēr Šveicei līdz šai spēlei ir sešu nezaudētu spēļu sērija.

Šveice ar Brazīliju iepriekšējo reizi tikās 2013.gadā, kad pārbaudes spēlē pieckārtējos pasaules čempionus uzvarēja ar 1:0.

Sākumsastāvi:
Brazīlija (4-3-3):
Alisons, Tjagu Silva, Marsēlu, Danīlu, Miranda, Kazemīru, Filipe Koutinju, Viljans, Paulinju, Gabriels Žezūss,, Neimars.

Šveice (4-2-3-1): Jans Zommers, Stefans Lihtšteiners, Rikardo Rodrigess, Fabians Šērs, Manuels Akandži, Hariss Seferovičs, Granits Džaka, Valons Behrami, Stīvens Zūbers, Blerims Džemaili, Džerdans Šaķiri.

Spēles apskats

Kā jau tas bija gaidāms, Brazīlijas futbolisti daudz aktīvāk iesāka maču pret Šveices valstsvienību. Jau pašās pirmajās minūtēs viņi centās uzspiest “savu futbolu” un iegūt iniciatīvu pār spēli. Mača desmitajā minūtē lielisku izdevību neizmantoja Paulinju, kurš no tuvas distances vārtu tīklā netrāpīja.

Arī mača turpinājumā Brazīlija turpināja diktēt spēles toni un tas arī deva vēlamo rezultātu. Spēles 20. minūtē Kutinju ar precīzu tālsitienu atklāja mača rezultātu un izvirzīja brazīļus vadībā. Pēc gūtajiem vārtiem, spēles temps nedaudz samazinājās un pirmais puslaiks noslēdzās ar 1:0 Brazīlijai par labu.

Otrajā puslaikā Šveices izlase metās atspēlēties un diezgan ātri tas nesa vēlamo rezultātu. 50. minūtē pēc stūra sitiena vārtus ar galvu guva Stīvens Zūbers.

Mača izskaņā Šveices futbolisti vairs tik daudz uz priekš nedevās, bet Brazīlija ar dažādiem paņēmieniem centās rezultātu vērst sev par labu. Vairākas izdevības bija brazīliešu zvaigznei Neimaram, pret kuru bieži tika pārkāpti noteikumi.

Pēdējās minūtēs vairākkārt veiksmīgi nospēlēja Šveices izlases vārtsargs Jans Zommers un spēles rezultāts palika nemainīgs.