Bukarts gūst vārtus papildlaikā un nodrošina ”Eisbaren” vietu pusfinālā

23/03/2018 23:40

Vācijas čempionāta pusfinālā šovakar iekļuva latviešu uzbrucēja Riharda Bukarta pārstāvētā Berlīnes ”Eisbaren”, kas piektajā ceturtdaļfināla spēlē mājās ar 7:6 papildlaikā  pieveica Volfsburgas ”Grizzly” un sērijā līdz četrām uzvarām triumfēja ar 4-1. Uzvaras vārtus pagarinājuma trešajā minūtē guva tieši Bukarts.

Volfsburgas ”Grizzly” pirmajā trešdaļā divas reizes izvirzījās vadībā (ar 1:0 un 2:1) un otrā perioda ievadā panāca jau divu vārtu pārsvaru (3:1), tomēr Berlīnes ”Eisbaren” līdz pārtraukumam guva trīs bezatbildes vārtus un pārņēma vadību – 4:3.

Lai gan mājinieki trešās trešdaļas vidū guva savus piektos vārtus un panāca 5:3, ”Grizzly” nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām atjaunoja līdzsvaru (5:5). Pēc nedaudz vairāk nekā minūtes ”Eisbaren” guva sestos vārtus un atguva vadību (6:5), taču pusotru minūti pirms pamatlaika beigām viesi panāca izlīdzinājumu – 6:6.

Papildlaikā gan ”Eisbaren” izrāva uzvaru un nodrošināja vietu pusfinālā. Ar uzvaras vārtiem pagarinājuma trešajā minūtē izcēlās latviešu uzbrucējs Rihards Bukarts – 7:6. Bukarts spēlēja mājinieku trešajā uzbrucēju trijniekā un guva savus trešos vārtu pēc pievienošanās ”Eisbaren” komandai. Septiņos aizvadītajos mačos viņa kontā ir arī viena rezultatīva piespēle.

Rihards šo sezonu uzsāka sava brāļa Roberta Bukarta un latviešu aizsarga Ralfa Freiberga pārstāvētajā Zlīnas ”Aukro Berani”, tomēr 17 spēlēs izcēlās vien ar četriem rezultativitātes punktiem (2+2) un pievienojās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubam Rīgas ”Dinamo”, kura sastāvā 14 cīņās guva vienus vārtus.

Vēlāk 22 gadus vecais uzbrucējs pēc abpusējas vienošanās lauza līgumu ar Latvijas klubu un pārcēlās uz Berlīni.

Tikmēr Slovākijā latviešu aizsarga Jāņa Andersona pārstāvētā ”Žilina” viesos ar 1:4 atzina ”Zvolen” pārākumu un sērijā nonāca iedzinējos ar 2-3. Andersons laukumā pavadīja 18 ar pusi minūtes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem. Latviešu aizsargs spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.