“Cavs” satriec Bostonu un atjauno intrigu Austrumu konferences finālā (VIDEO)

20/05/2018 08:10

Pie pirmā panākuma Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu Austrumu konferences finālsērijā tikusi Klīvlendas “Cavaliers”, kas šonakt savā laukumā ar rezultātu 116:86 pārliecinoši apspēlēja.

Līdz ar to sērijā līdz četriem panākumiem rezultāts nu kļuvis 2-1 ķeltu labā. Dueļa pirmajos divos mačos Bostonā visai drošas uzvaras guva mājinieki (108:83, 107:94). Iespēja panākt līdzsvaru sērijā “Cavaliers” būs naktī uz otrdienu.

Klīvlendas klubs jau no pirmajām minūtēm pieteica savas pretenzijas uz uzvaru, pirmajā ceturtdaļā iekrājot pat 19 punktu pārsvaru, bet puslaika pārtraukumā dodoties ar +20 (61:41). Arī spēles otrā daļa pilnībā aizritēja “Cavaliers” zīmē, un pēdējo trīs gadu konferences čempione turpināja audzēt pārsvaru līdz pat nepieklājīgajiem +30. Šāda starpība saglabājās arī līdz finālsvilpei – 116:86.

Mājinieku rindās visi starta piecinieka spēlētāji guva vismaz desmit punktus, rezultatīvākajam ar 27 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm esot Lebronam Džeimsam. Ar “double-double” izcēlās arī Kevins Lavs (13 punkti + 14 atlēkušās bumbas), bet 14 punktus pievienoja rezervists Kails Korvers. Klīvlenda lieliski uzbruka no tālās distances un realizēja tieši pusi no saviem trejačiem (17/34).

Tikmēr “Celtics” līderu kvartets ar Džeilenu Braunu, Teriju Rozīru, Džeisonu Teitumu un Elu Horfordu šoreiz kopumā guva vien 38 punktus. Bostona no spēles uzbruka ar zemu precizitāti (29/74, 39,2%) un Breda Stīvensa padotie šajās izslēgšanas spēlēs spējuši izcīnīt tikai vienu panākumu aizvadītajās sešās izbraukuma cīņās.

NBA “play-off”, Austrumu konferences fināls

Klīvlendas “Cavaliers” – Bostonas “Celtics” 116:86 (32:17, 29:24, 26:22, 29:23) (sērijā 1-2)

Rezultatīvākie: Džeimss 27 p. + 12 piesp., Korvers 14, Lavs 13 + 14 atl.b. – Teitums 18, Rozīrs 13