Čehija bullīšos pārspēj Kanādu, Šveice saplosa Dienvidkoreju

17/02/2018 11:55
Čehijas hokeja izlase, Sportazinas.com

Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīrā šodien tika aizvadītas otrās kārtas spēles A apakšgrupā. Čehijas izlase bullīšos ar 3:2 pārspēja Kanādu, bet Šveices valstsvienība ar 8:0 saplosīja mājinieci Dienvidkoreju.

Otro uzvaru divās spēlēs izcīnīja Čehijas izlase, kas ar 3:2 bullīšos pārspēja Kanādu. Meisons Reimonds jau otrajā minūtē realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzīja kanādiešus vadībā (1:0), taču Dominiks Kubaliks pēc nepilnām sešām minūtēm panāca izlīdzinājumu – 1:1. Sešas ar pusi minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām Renē Burks izmantoja pretinieku noraidījumu un atguva kanādiešiem vadību (2:1), tomēr otrā perioda ievadā Mihals Jordans atjaunoja līdzsvaru uz tablo – 2:2.

Nedz pamatlaika turpinājumā, nedz papildlaikā vārti netika gūti, līdz ar to uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešama pēcspēles metienu sērija. Tajā Jana Kovārža precīzais metiens nodrošināja čehiem uzvaru ar 3:2.

Savukārt otrā A apakšgrupas spēlē Šveices valstsvienība ar 8:0 sagrāva olimpisko spēļu rīkotāju Dienvidkoreju. Šveicieši pirmajā trešdaļā izdarīja par astoņiem metieniem vairāk nekā pretinieki (15:7), taču guva tikai vienus vārtus. Rezultātu pirmā perioda vidū atklāja Deniss Holenšteins, kurš cīņā ar pretinieku aizsargu vārtu priekšā bija pirmais pie Dienvidkorejas vārtsarga Meta Daltona atsistās ripas – 1:0.

Otrajā trešdaļā dienvidkorejieši neļāva pretiniekiem vairs tik bieži apdraudēt savus vārtus, tomēr Šveices izlase iemeta vēl divas ripas un nostiprināja savu pārsvaru (3:0). Savukārt pēdējā trešdaļā šveicieši guva vēl piecus vārtus un panāca jau ļoti graujošo 8:0. Astoņas minūtes un 26 sekundes līdz pamatlaika beigām Piuss Suters pēc partnera metiena vārtu priekšā meistarīgi mainīja ripas lidojuma virzienu un noformēja sev hat-trick.

Rītdien tiks aizvadītas A apakšgrupas pēdējās kārtas spēles. Grupas līdere Čehija pulksten 09:40 uzsāks spēli pret Šveici, bet Kanāda pulksten 14:10 eksaminēs mājinieci Dienvidkoreju.