Ceturtdaļfināla ”saldie ēdieni” – Francija pret Urugvaju un zvaigžņotā Brazīlija pret Beļģiju

06/07/2018 07:59
Kilians Mbapē

Pasaules kausa finālturnīrā ar diviem dueļiem sāksies ceturtdaļfināla fāze. Sestdien futbola fanus sagaida divi lieliski mači. Vispirms plkst. 17:00 Eiropas vicečempione Francija spēkosies ar Urugvajas futbolistiem, bet plkst. 21:00 Brazīlija cīnīsies ar Beļģiju un tās ”zelta paaudzi”.

Ceturtdaļfināli
Urugvaja – Francija 17:00 Ņižņijnovgoroda  LTV7
Brazīlija – Beļģija 21:00 Kazaņa  LTV7

Urugvaja – Francija

Urugvajas ceļš uz ceturtdaļfinālu sākās A apakšgrupā, kurā bija jātiekas ar mājinieci Krieviju, Muhamedu Salāhu un Ēģiptes valstsvienību, kā arī ar Saūda Arābijas futbolistiem. Pirmajā mačā tikai ar 1:0 tika apspēlēta Ēģipte, 89. minūtē izraujot uzvaru Himenesam. Otrajā duelī Dienvidamerikas kontineta pārstāve, pateicoties Luisa Svaresa gūtajiem vārtiem, minimāli ar 1:0 pieveica Saūda Arābiju. Daudz pārliecinošāks sniegums nodemonstrēts grupu turnīra pēdējā spēlē pret Krieviju, kura tika sagrauta ar 3:0.

Ar rezultatīviem sitieniem izcēlās Edisons Kavani un Luiss Svaress, bet vienu reizi krievi paši bumbu ieradīja savos vārtos. Tikmēr aizraujošā astotdaļfināla mačā, pateicoties Urugvajas zvaigžņu sadarbībai starp Kavani un Svaresu, tika ar 2:1 pieveikta un ”aizsūtīta” mājās 2016. gada Eiropas čempione Portugāle. Kavani guva divus vārtus, bet Svaress atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Kopumā superduets Kavani un Svaress izlases kreklā guvuši 98 vārtus (43+55). Taču ”Paris Saint-Germain” uzbrukuma līderis iedzīvojās savainojumā un vēl joprojām nav īstas skaidrības, vai laukumā futbolistu redzēsim. Savukārt Francijai būs jāiztiek bez balsta pussarga Matuīdī, kurš sakrāto brīdinājumu dēļ nedrīkstēs spēlēt.

Tikmēr Francija grupu turnīrā ar 2:1 apspēlēja Austrāliju, ”golus” iesitot Grīzmanam un Pogbā, bet Peru tika apspēleta ar 1:0, uzvaras vārtus nodrošinot Kilianam Mbapē. Noslēdzošajā mačā ar Dāniju vārtu netika grūti un astotdaļfinālā bija jātiekas ar līdzšinējo vicečempioni Argentīnu. Septiņu vārtu trillerī uzvaru svinēja 2016. gada Eiropas čempionātā otrās vietas ieguvēja. Divus vārtus guva Mbapē, bet vienreiz precīzs bija Pavārds, bet vienreiz – Grīzmans.

Pēdējās piecās savstarpējās spēlēs Francija un Urugvaja guvusi tikai vienus vārtus! Izklausās stipri neticami, izvērējot abu izlašu uzbrukuma potenciālu taču, spēlējot trīs pārbaudes mačus un divus Pasaules kausa finālturnīra dueļus, komandas četras reizes nospēlējušas 0:0! Un pēdējo reizi, kad vienības tikās 2013. gadā, minimālu uzvaru ar 1:0 svinēja Urugvaja.

Brazīlija – Beļģija

[post_bet]

Ceturtdaļfināla gaidītākais mačs. Zvaigžņotā Brazīlija, kas šobrīd tiek uzskatīta par galveno favorīti Pasaules kausa izcīnīšanai, tiksiesar Beļģijas valstsvienību ar tās devēto ”zelta paaudzi” priekšgalā. Grupu turnīrā abas valstsvienības zaudējumu garšu nepiedzīvoja, bet krietni ”smagāks” ceļš izvērtās Brazīlijas izlasei. Vispirms tika nospēlēts 1:1 neizšķirts ar Šveici, skaistus vārtus gūstot Kutinju, bet pēc tam ar 2:0 dramatiski apspēlēta Kostarika, atzīmējoties Neimāram un Kutinju. Pēdējā mačā ar 2:0 apspēlēta Serbija, iegūstot pirmo vietu grupā. Mačā ar serbiem vārtus guva Paulinju un kapteinis Tiāgu Silva. Astotdaļfinālā grūpā spēlē ar 1:0 pieveikta Meksika, precīzi sitot Neimāram.

Tikmēr Beļģijas valstsvienība daudz pārliecinošāk uzvarēja grupā ar Angliju, Panamu un Tunisiju. Beļģijas ”zelta paaudzes” vārtu bilance grupu turnīrā bija iespaidīga – 9:2. Tika uzvarētas visas minētās izlases, iekrājot deviņus punktus. Visvairāk vārtus guva Mančestras ”United” uzbrukuma līderis Romelu Lukaku – četras, bet divas reizes pretinieku vārtu vīrus apspēlēja Londonas ”Chelsea” zvaigzne Edens Azārs. Astotdaļfinālā ļoti smagā mačā Beļģija, pirmo reizi PK finālturnīra vēsturē, otrajā puslaikā apspēlēja divu vārtu deficītu un ar 3:2 pārspēja Japānu. Pa vārtiem guva Vertongens, Fellainī un Šadlī.

Pirms mača uz liela jautājuma zīmes bija Madrides ”Real” aizsarga Marselu dalība, tomēr Brazīlijas izlases galvenais treneris Tite bija pārliecināts, ka pieredzējušais aizsargs palīdzēs svarīgajā duelī ar Beļģiju. Tāpat pieckārtējai Pasaules kausa ieguvējai savainojuma dēļ nepalīdzēs uzbrūkošais pussargs Duglašs Košta, bet sakrāto dzelteno kartīšu dēļ no tribīnēm maču raudzīs balsta pussargs Kazemiru.

Abas komandas savā starpā tikušās tikai vienu reizi – 2002. gadā Pasaules kausa finālturnīrā, kurā uzvaru ar 2:0 svinēja Brazīlija. Vārtus guva divas Brazīlijas futbola izlases leģendas – uzbrucēji Ronaldo un Rivaldo.