Dāvis Ikaunieks gūst vārtus Čehijas čempionātā

07/05/2017 20:52

Ar kārtējo vārtu guvumu Čehijas augstākās futbola līgas čempionātā svētdien izcēlās Latvijas izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks.

Tiesa, Ikaunieka pārstāvētā Jihlavas “Vysočina” komanda svētdien izbraukumā ar 1:3 (1:1) piekāpās pirmajā četriniekā esošajai “Mlada Boleslav” vienībai.

Tieši Latvijas izlases futbolists 19.minūtē atklāja spēles rezultātu. Viņš vārtus guva nedaudz kuriozā veidā, jo izpildīja centrējumu no kreisās malas, bet bumba, atsitusies pret zemi un neskardama nevienu citu futbolistu, atrada ceļu vārtos.

Turpinājums viesiem gan nebija sekmīgs, jo pirmajā puslaikā “Mlada Boleslav” izlīdzināja rezultātu, bet otrajā puslaikā guva vēl divus vārtus un nodrošināja uzvaru.

Ikaunieks pēdējo četru maču laikā izcēlies jau ar trim vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli. Šajā sezonā viņš 27 spēlēs kopumā izcēlies ar astoņiem vārtu guvumiem.

“Vysočina” komanda ar 23 punktiem 27 spēlēs joprojām ieņem svarīgo 14.vietu 16 komandu konkurencē, atrodoties vien divu punktu attālumā no izkrišanas zonas.

Tikmēr Čehijas čempionāta līderpozīcijā ar 62 punktiem 27 spēlēs ir Prāgas “Slavia”.

Janvāra beigās Ikaunieks ar “Vysočina” komandu pagarināja līgumu uz divarpus gadiem, Jihlavas vienībai izpērkot kontraktu no “Liepājas”.

2015.gada sezonā Ikaunieks Latvijas virslīgā, pārstāvot čempioni “Liepāju”, izcēlās ar 15 precīziem sitieniem, kas bija labākais rādītājs līgā. Pērnajā vasarā viņš debitēja Latvijas pieaugušo izlasē, kuras rindās deviņos mačos guvis vienus vārtus.

Iepriekšējā sezonā “Vysočina” komanda Čehijas čempionāta kopvērtējumā ar 31 punktu 30 spēlēs ieņēma 11.vietu starp 16 vienībām