Dempsija rekords palīdz ASV sasniegt Zelta kausa finālu

23/07/2017 12:14

Klints Dempsijs sestdien panāca Lendonu Donovanu ASV futbola izlases rezultatīvāko spēlētāju sarakstā un palīdzēja valstsvienībai sasniegt Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) Zelta kausa izcīņas finālu.

Savās mājās notiekošā turnīra pusfināla mačā ASV izlase ar rezultātu 2:0 (0:0) apspēlēja Kostariku un trešdien gaidāmajā titula cīņā spēkosies ar Meksiku vai Jamaiku.

Neatlaidīgā Kostarika ilgstoši cīnījās cienījami ar pieckārtējo čempioni ASV, tomēr 72.minūtē beidzot rezultātu atklāja Džozī Altidors, bet desmit minūtes vēlāk punktu duelim pielika Dempsijs, kurš laukumā bija izgājis vien otrā puslaika vidū un ar rezultatīvu piespēli piedalījās arī pirmajā vārtu guvumā.

Tagad 34 gadus vecais Dempsijs ASV izlasē izcēlies ar 57 gūtajiem vārtiem, panākot rekordistu Donovanu. Viņš izlasē aizvadījis 136 spēles un rekordu atkārtojis par 17 mačiem agrāk nekā Donovanam vajadzēja 57 vārtu iesišanai.

Zīmīgi, ka pērn novembrī ASV izlase Pasaules kausa kvalifikācijas mačā ar rezultātu 0:4 kapitulēja Kostarikai, kas lika no amata atlaist galveno treneri Jirgenu Klinsmanu. Viņa vietā amatā atgriezās pieredzējušais Brūss Arena, kura vadībā tagad ASV izlase 12 mačos vēl nav zaudējusi.

Zelta kauss norisinās ik pēc diviem gadiem. Meksika, kas šogad aizstāv izcīnīto titulu, tajā uzvarējusi visvairāk – septiņas reizes, kamēr ASV – piecas. Savukārt vienreiz tajā triumfējusi Kanāda.