Džeimss ”’velk” Klīvlendu un panāk septīto spēli pret “Celtics” (VIDEO)

26/05/2018 07:42

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences sestajā finālsērijas mačā pie svarīga panākuma tikusi pērnā gada vicečempione Klīvlendas ”Cavaliers”, kas savā laukumā ar 109:99 pieveica Bostonas “Celtics”, tādējādi viss izšķirsies sērijas septītajā duelī. Uzvarētāju rindās neapturams bija Lebrons Džeimss, kurš guva 46 punktus.

Sērijas sestais duelis norisinājās “Cavaliers” laukumā. Šobrīd sērijā abas komandas pratušas uzvarēt tikai savā laukumā, turklāt izšķirošais, septītais mačs, norisināsies ”Celtics” laukumā. Bostonā mājiniece šajā izslēgšanas spēļu turnīrā nav zaudējusi ne reizi.

Maču veiksmīgāk iesāka “Celtics” vienība, kuras rindās plosījās Džeilens Brauns, gūstot 15 punktus pirmajās 12 minūtēs. Tas ļāva Bostonai iegūt nelielu pārsvaru uz tablo – 25:20. Tomēr mača liktenis praktiski tika izšķirts otrajā ceturtdaļā, kurā “Cavaliers” sagrāva ķeltus ar 34:18. Neapturams bija karalis Džeimss, gūstot pulaikā jau 25 punktus. Līgas zvaigzne darīja visu – guva punktus, vāca bumbas zem groziem, kā izdarīja rezultatīvas piespēles partneriem.

Pēc pārtraukuma Breda Stīvensa vadītie “Celtics” basketbolisti centās lauzt dueļa gaitu, tomēr ”Cavaliers” ar savu pieredzi to neļāva izdarīt. Rezultāts pēc trim ceturtdaļām vēstīja 83:73 par labu mājiniekiem. Lai gan “Celtics” visai pakutināja Klīvlendas un Džeimsa nervus, pietuvojoties līdz mīnuss astoņi, tomēr mājiniece prata noturēt pārsvaru un svinēt ļoti svarīgu uzvaru ar 109:99.

Uzvarētāju rindās neapturams bija Lebrons Džeimss, kurš atzīmējās ar 46 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm. Tāpat līgas zvaigznes kontā trīs pārtvertas piespēles. 20 punktus pievienoja pieredzējušais saspēles vadītājs Džordžs Hils, bet 14 punkti Džefam Grīnam.

”Celtics” labā 28 punktus guva Terijs Rozjērs, kuram arī septiņas rezultatīvas piespēles, bet pirmajā puslaikā ”uguņojošajam” Braunam 27 punkti, bet 15 punktus pievienoja NBA debitants Džeisons Teitums.