Dzierkalam vārtu guvums zaudējumā pret “Canadiens” (VIDEO)

09/09/2017 13:20

Savu pirmo pārbaudes spēli, gatavojoties jaunajai sezonai, aizvadīja Toronto “Maple Leafs” sistēmas jaunie spēlētāji, kas ar 2:5 atzina Monreālas “Canadiens” pārākumu.

Trīs komandu turnīru, kurā piedalās arī Otavas “Senators”, sekmīgāk iesāka “Canadiens”, kas pirmajā trešdalā atklāja spēles rezultātu. Devītajā minūtē vārtus guva “Canadiens” centra uzbrucējs Tomass Ebbings, kurš Toronto komandas zonā ieguva ripu un, apvadot divus pretinieku aizsargus, nonāca vienatnē pret vārtsargu, to arī meistarīgi pārspējot. Beidzoties pirmajai trešdaļai, rezultāts palika nemainīgs, taču vairākkārt komandas nācās glābt abu komandu vārtsargiem.

Otro trešdaļu pārliecinošāk aizvadīja “Maple Leafs”, kas otrajā periodā veica par 7 metieniem vairāk, nekā “Canadiens”. 17. minūtē rezultātu izlīdzināja Latvijas izlases uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals, kurš ar spēcīgu plaukstas metienu no kreisā iemetienu apļa pārspēja “Canadiens” vārtsargu. 19. minūtē Toronto vadībā izvirzīja aizsargs Džeremijs Brakko, kurš guva vārtus pēc uzvarēta iemetiena pretinieku zonā, saņemot piespēli uz zilo līniju un raidot spēcīgu metienu vārtu virzienā.

Trešo periodu “Canadiens” sāka ar aktīvu presingu Toronto zonā, kas noveda pie ātri gūtiem vārtiem. Jau otrajā minūtē Monreālas komanda izlīdzināja rezultātu, kad neveiksmīgi aizsardzībā nospēlēja Toronto aizsargi, ļaujot vienam uz vārtiem izlausties Vilijamam Bitēnam, kurš spēja apstrādāt piespēli un gūt vārtus, spēcīgi raidot ripu vārtu devītniekā. Turpinājumā Monreāla guva vēl trīs bezatbildes vārtus, gūstot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 5:2.

Iepriekš ziņojām, ka Dzierkals šajā vasarā parakstīja viena gada līgumu ar Toronto fārmklubu “Marlies”, kas spēles aizvada Amerikas Hokeja Līgā (AHL).

Latvijas izlases uzbrucēju 2015. gada NHL jauno spēlētāju drafta trešājā kārtā izvēlējās Toronto „Maple Leafs” komanda. Pēdējās divas sezonas Mārtiņš pārstāvējis QMJHL komandu Ruinas-Norandas „Huskies”. Aizvadītajā sezonā uzbrucējs guva 49 (21+28) punktus 47 spēlēs.

Dzierkals izlasi pārstāvējis trijos U20 pasaules čempionātos, kā arī Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Rīgā, kurā guva vienus vārtus. Tāpat uzbrucējs piedalījies arī divos U18 pasaules čempionātos.