“Elvi” florbola līga: “Pārgauja” sērijā panāk līdzsvaru; čempioniem otrā uzvara

18/03/2018 21:20

Svētdien Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā, “Elvi” florbola līgas ietvaros komandas “Valmiera” un “Pārgauja” (Stalbe) aizvadīja pusfināla sērijas otro spēli. Stalbieši nodemonstrēja, ka ir atguvušies pēc vakardienas sagrāves (1:9), un šodien svinēja svarīgu uzvaru ar 3:2, sērijā atjaunojot neizšķirtu – 1 – 1. Izšķirošais vārtu guvums Stalbes komandas kapteiņa Mārtiņa Rajecka kontā, vēsta Latvijas florbola savienība.

FBK “Valmiera” un Stalbes “SK Pārgauja” savu pusfināla sēriju sāka vakar turpat Vidzemes Olimpiskajā centrā. Pēc pirmā perioda, kas pagāja bez vārtu guvumiem, otrajā maisam gals nāca vaļā, turklāt to izmantoja tikai viena komanda – Valmieras, kas vienas minūtes laikā spēja iemest trīs golus, pārliecinoši nosverot uzvaras kausus savā pusē. Galarezultātā Stalbes komandai nācās samierināties tikai ar goda vārtiem, bet FBK “Valmiera” sēriju sāka ar negaidīti pārliecinošu uzvaru – 9:1.

Arī šovakar valmierieši bija tie, kuri atklāja spēles rezultātu, bet nu jau krietni agrāk. “Valmieras” spēlējošais treneris Aigars Belasovs, kurš sērijas pirmajā mačā bija palicis tukšā, jau 5. minūtē izdarīja tālu un precīzu metienu – 1:0. Šoreiz stalbieši atbildi parādā nepalika – 14. minūtē “Pārgaujas” spēlējošais treneris spēlētāju burzmā prata piespēlēt gados jaunajam Jānim Driļevskim, kurš uzticību attaisnoja – 1:1. Otrajā trešdaļā Stalbes florbolisti, kuriem atkāpšanās iespēju nav daudz, bija aktīvāki uzbrukumā un tas attaisnojās – 22. minūtē Edgars Puriņš pirmo reizi šajā sērijā izvirzīja vadībā “Pārgauju” (2:1).

46.minūtē viesi par skaitliskā sastāva pārkāpumu tika sodīti ar divu minūšu noraidījumu, bet valmierieši to neprata izmantot un rezultāts nemainījās. Tiesa, tas notika uzreiz pēc tam, kad “Pārgauja” atkal bija piecu laukuma spēlētāju sastāvā. Valmieras komandas kapteiņa Matīsa Salmiņa ļoti tālu metienu prata pielabot Mārtiņš Kājiņš, atjaunojot neizšķirtu rezultātu – 2:2. 52. minūtē uzbrukumā izcēlās “Pārgaujas” kapteinis Mārtiņš Rajeckis, kurš ar tālu metienu ļoti precīzi raidīja bumbiņu valmieriešu vārtu tuvajā “devītniekā”, vēlreiz izvirzot vadībā savu komandu – 3:2. Kā izrādījās vēlāk, tiešajā mačā bija izšķirošie vārti. Laukuma saimniekiem vēl bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, bet arī tā netika izmantota. Pamatlaika priekšpēdējā minūtē “Valmiera” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet arī šādā sastāvā nespēja gūt vārtus. “Pārgauja” varēja svinēt uzvaru ar 3:2, sērija līdz četrām uzvarām atjaunojot līdzsvaru – 1:1.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts vārtsargs Renārs Arājs, kurš atvairīja 23 no 25 pretinieku metieniem. Rezultatīvākie viņa komandā ar 2 (1+1) punktiem katram bija Mārtiņš Rajeckis un Edgars Puriņš. Labākā spēlētāja balvu Valmieras komandā saņēma otro vārtu autors Mārtiņš Kājiņš. Tagad sērija pārcelsies uz Cēsu sporta kompleksu, ko par savu mājas laukumu izslēgšanas spēlēs izvēlējusies Stalbes “Pārgauja”. Tur notiks divas spēles pēc kārtas – nākamajā sestdienā un svētdienā.

Tikmēr citā mačā otro uzvaru divās spēlēs guvusi pašreizējā čempione “Betsafe/Ulbroka”, kas šovakar savā laukumā Kocēnu “Rubeni” pieveica ar 9:6. Kocēnieši neveiksmīgi aizvadīja pirmo periodu, kura laikā ielaida piecus bezatbildes vārtus. Uzvarētāju rindās ar 4 (2+2) punktiem rezultatīvākais bija Juris Gribusts.

Vakar, kad Ulbrokas sporta kompleksā “Betsafe/Ulbroka” un “Rubene” pusfinālā pirmo reizi mērojās spēkiem, cīņa ritēja punkts punktā. Tuvāk uzvarai pamatlaikā bija kocēnieši, bet laukuma saimnieki spēja izglābties, bet pēc tam arī svinēt uzvaru pēcspēles metienos ar 7:6, sērijā iegūstot vadību ar 1:0.

Šī vakara mačam bija jau pavisam cits scenārijs, jo pirmajā trešdaļā laukumā dominēja tikai ulbrokieši, kuri guva piecus vārtus pēc kārtas – 5:0. Pa golam iemeta Kārlis Bulāns, Edžus Ceriņš, Juris Gribusts, Kristers Eglītis un Kaspars Šķēls. Tajā pašā laikā “Rubene” palika tukšā, jo Juris Zilberts nerealizēja soda metienu, arī divi skaitliskie vairākumi palika neizmantoti. Toties otrajā periodā viesiem vajadzēja mazāk par minūti, lai no rezultātu tablo nodzēstu savu nulli – 1:0, gols Reiņa Mirkša kontā. “Rubene” turpināja uzbrukt un līdz spēles vidum panāca samērā cerīgu rezultātu – 3:5, pa golam Mārtiņam Zelčam un Ingaram Matisonam. Diemžēl šajā periodā Kocēnu komandas veiksmes limits izrādījās izsmelts.

Otrajā trešdaļā vārti vairs netika gūti, bet pēdējā periodā ulbrokieši Juris Gribusts un Rolands Kovaļevskis iemeta pa golam, atjaunojot savai komandai četru vārtu pārsvaru – 7:3. 56. minūtē Kocēnu komandas florbolists Klāvs Bošs ar metienu pagriezienā pārsteidza “Besafe/Ulbrokas” vārtsargu, samazinot laukuma saimnieku handikapu līdz trim vārtiem – 4:7. Jau 56. minūtē kocēnieši sāka mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tas nekavējoties deva rezultātu – Atis Stepāns ar trāpīgu metienu atgrieza zināmas cerības “Rubenei” – 5:7. Tomēr tuvāk Kocēnu komandai nebija lemts tikt, jo bumbiņu tobrīd tukšajos viesu vārtos ieraidīja Edžus Ceriņš – 8:5. Vēl vienu golu ar metienu arī tukšos vārtos guva ulbrokietis Kaspars Šķēls, panākot 9:5. “Rubene” vēl nepadevās – pamatlaika priekšpēdējā minūtē vienus vārtus guva Andris Jēkabsons – 6:9. Pamatlaika pēdējā minūtē rezultāts vairs nemainījās, līdz ar to “Betsafe/Ulbroka” varēja svinēt uzvaru ar 9:6, sērijā izvirzoties vadībā jau ar 2:0.