“Ferencvaros” galvenais treneris: “Jelgava” Ungārijas čempionātā pavisam noteikti nebūtu vadošajā trijniekā

07/07/2017 12:17

Latvijas vicečempione futbolā “Jelgava” Ungārijas čempionātā pavisam noteikti nebūtu vadošajā trijniekā, uzskata Budapeštas komandas “Ferencvaros” galvenais treneris Tomass Dols.

“Jelgava” ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes spēlē savā laukumā ar 0:1 (0:1) zaudēja “Ferencvaros”, divu maču summā piekāpjoties ar 0:3.

“Spēlējām savu spēli. Pirmajā puslaikā mums klājās labi, bet mača gaitu kontrolējām visu spēli. Jā, varējām iesist vēl vārtus. Tomēr otrajā puslaikā spēlējām tādā pašā līmenī kā “Jelgava”, tāpēc šim mačam noslēgumā nebija pārāk augsta kvalitāte. Man bija svarīgi, ka neielaidām vārtus. Varējām šo spēli noslēgt arī ātrāk, tomēr beigās bija pārlieku gari iemetieni no sānu līnijas un paildzinātas standartsituācijas. Šādās situācijās vienmēr vari ielaist vārtus, tomēr svarīgākais, ka esam nākamajā kārtā un ka visi spēlētāji ir veseli,” žurnālistiem stāstīja vācu speciālists.

Kā ierasts, jelgavnieki centās pārsteigt pretinieku ar Mārča Oša tālajiem auta iemetieniem soda laukumā.

“Ja “Jelgavai” iespējas gūt vārtus ir tikai pēc sānu iemetieniem, tas par daudz ko liecina. Šoreiz nākamajā kārtā iekļuva labākā komanda. Šis nebija augstākā līmeņa Eiropas futbols. Šī drīzāk no abu vienību puses bija pārbaudes spēle. Esam tikai gatavošanās posma sākumā. Zinām, ka būs smagi jāstrādā, ja vēlamies palikt Eiropas līgā. Nākamajā kārtā spēsim pret Dānijas komandu Herningas “Midtjylland”, kas ir pavisam cits līmenis,” secināja Dols.

Kā uzskata Dols, spēles rezultāts varēja būt lielāks kā pirmajā, tā arī atbildes spēlē.

“Arī pirmajā spēlē Budapeštā pret “Jelgavu” varējām iesist par 2-3 vārtiem vairāk, arī šeit varējām gūt vēl divus vārtus, un tad jau mača beigās nebūtu nekādu problēmu. Nebūtu jāsaskaras tādām uz veiksmi balstītām situācijām, kā sānu iemetieni vai stūra sitieni. Domāju, otrajā puslaikā šādu futbolu neviens neizbaudīja,” skaidroja Dols.

Ungārijas komandas galvenais treneris uzsvēra arī “Ferencvaros” progresu.

“Mūsu gatavība jaunajai sezonai tikai uzlabojas. Esmu priecīgs, jo pirms gada nebijām tādā formā. Mums ir vairāki jauni spēlētāji, tāpēc savs ritms vēl ir jāatrod,” teica Dols.

“Ferencvaros” galvenais treneris Dols ir “Jelgavas” stūrmaņa Aleksandru Kurtejana bijušais komandas biedrs.

“Ar Kurtejanu viens otram novēlējām veiksmi. Kad bijām laukumā, mēs demonstrējām labu futbolu. Grūti teikt, kuru vietu “Jelgava” ieņemtu, ja tā spēlētu Ungārijas čempionātā. Vadošajā trijniekā tā nebūtu pavisam noteikti. “Jelgava” laukumā ir labi organizēta komanda, Kuretjans saprot, kas viņam ir jādara. Tomēr savai komandai vari sniegt labāko taktiku, taču uz laukuma ir nepieciešama kvalitāte. Mūsu kvalitāte ir labāka nekā “Jelgavai”, tieši tāpēc esam nākamajā kārtā,” vērtēja Dols.

Kā vēstīts, vienīgā no Latvijas komandām otro kārtu sasniegusi “Liepāja”, kas, pateicoties Artūra Karašauska kompensācijas laika pēdējā minūtē gūtajiem vārtiem, ar 2:0 (1:0) pārspēja Ziemeļīrijas vienību Belfāstas “Crusaders”. Divu spēļu summā rezultāts bija neizšķirts 3:3, bet, pateicoties Karašauska izbraukumā gūtajiem vārtiem, otrajā kārtā iekļuva liepājnieki. Savukārt “Ventspils” viesos ar 0:1 (0:0) piekāpās Islandes komandai Reikjavīkas “Valur”, ar tādu pašu rezultātu ciešot zaudējumu divu spēļu summā un neturpinot Eirokausu sezonu.

Pagājušās sezonas Latvijas čempione Jūrmalas “Spartaks” savu Eirokausu sezonu uzsāks nākamnedēļ, kad UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā tiksies ar pēdējo trīs gadu labāko Kazahstānas vienību “Astana”.