FNL kausa debijā “Riga” FC izcīna bronzas medaļas

23/02/2018 18:39
FC

”Riga” FC ar bronzas medaļām noslēgusi savu debiju FNL kausa izcīņā. Kipras pilsētā Pafā spēlē par trešo vietu rīdzinieki ar rezultātu 1:0 pārspēja Krievijas Nacionālās līgas komandu Jaroslavļas ”Shinnik”. Ar vārtiem no 11 metru atzīmes izcēlās Oļegs Laizāns. Kiprā ”Riga” FC turpinās trenēties līdz 4. martam.

‘’Riga’’ FC līdz šim turnīrā bija izcīnījusi divas uzvaras un piedzīvojusi divus zaudējumus. Ar sešiem punktiem pietika, lai izcīnītu pirmo vietu grupā, bet pusfinālā mūsējie aizvadīja vājāko spēli FNL kausā un ar rezultātu 0:3 zaudēja Vladivostokas ‘’Luch Energiya’’. Jaroslavļas ‘’Shinnik’’ pusfinālā ar 0:2 piekāpās Krievijas Premjerlīgas vienībai ‘’Ural’’.

Mača sākumā rīdzinieki uzreiz ieguva bumbas kontroli, bet pirmos vārtus guva 12. minūtē. Pie kreisā stūra karodziņa tika pārkāpti noteikumi pret Bogdanu Vaščuku, sekoja interesanta standartsituācijas izspēlē, kuras noslēgumā filigrāni ar bumbu vārtu virzienā raidīja Mario Maslačs, un pretinieku aizsargs savu komandu glāba, nospēlējot ar roku. 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja Oļegs Laizāns – 1:0.

Arī turpinājumā bija vairākas labas izspēles, un vienā no epizodēm tikai nedaudz vārtu tālajam stūrim sita Vaščuks. 26. minūtē par neētisku uzvedību galvenais tiesnesis no spēles izraidīja Soslanu Kagermazovu. ‘’Riga’’ FC ieguva vēl lielāku bumbas kontroli, taču dažas reizes spēle nācās iesaistīties arī Germanam Māliņam. Puslaika beigu daļā izveidojām dažus pusmomentus, taču dubultot savu pārsvaru nespējām, tādējādi pēc 45 minūtēm 1:0.

Otrā puslaika ievadā ‘’Riga’’ FC joprojām piederēja liels teritoriālais pārsvars, un ‘’Shinnik’’ gaidīja savas iespējas pretuzbrukumos. Laika posmā no 65. līdz 72. minūtei sitiena pozīcijās nonāca Vaščuks un Milans Vušurovičs – pirmajā gadījumā Bogdans nolēma meklēt piespēli, kas rezultātu nedeva, bet Milans sita pāri vārtiem. Izskaņa izvērtās diezgan nervoza, ”Shinnik” veica kaudzi ar centrējumiem – droša Roberta Ozola spēle un disciplīna soda laukumā ļāva nosargāt minimālu 1:0 uzvaru, ”Riga” FC debijā FNL kausa izcīņā izcīnot bronzas medaļas.

Kipras pilsētā Pafā komanda turpinās trenēties līdz 4. martam, pēc kā paredzēta atgriešanās Latvijā, kur arī noslēdzošais posms pirms 2018. gada Latvijas futbola Virslīgas sākuma.