Francijas izlase otro reizi vēsturē kļūst par pasaules čempioni

15/07/2018 20:00
Francijas futbola izlase, Sportazinas.com

Par 2018. gada Pasaules kausa futbolā čempionvienību kronēta Francijas izlase, kas šodien fināla mačā ar 4:2 pārspēja Horvātiju.

Pirms spēles

Francijas izlase pirmajā grupu turnīra spēlē vispirms ar 2:1 apspēlēja Austrāliju, ”golus” iesitot Grīzmanam un Pogbā, bet Peru tika apspēlēta ar 1:0, uzvaras vārtus nodrošinot Kilianam Mbapē. Noslēdzošajā mačā ar Dāniju vārtu netika gūti un astotdaļfinālā bija jātiekas ar līdzšinējo vicečempioni Argentīnu. Septiņu vārtu trillerī uzvaru svinēja 2016. gada Eiropas vicečempioni. Divus vārtus guva Mbapē, bet pa vienai reizei precīzi bija Pavārds un Grīzmans. Ceturtdaļfināla mačā Francijas izlase ar 2:0 apspēlēja bez līdera Edinsona Kavani spēlējošo Urugvajas valstsvienību. Ar vārtiem mačā izcēlās Varāns un Grīzmans.

Bet pusfinālā ļoti saspringtā mačā ar 1:0 tika pieveikta Beļģijas valstsvienība, Eifeļa troņa zemei, nodrošinot otro finālu pēdējo trīs vasaru laikā. Vienīgos vārtus ar galvu guva ”Barcelona” aizsargs Samuēls Umtitī.

Horvātija izcīnīja uzvaras visās trīs grupu turnīra spēlēs. Vispirms horvāti ar 2:0 uzveica Nigēriju, pēc tam sekoja uzvara ar 3:0 pret Argentīnu, bet vēlāk ar 2:1 tika apspēlēta Islande. Tikmēr ļoti smags panākums izcīnīts astotdaļfinālā pret Dāniju. Pēc 90. minūtēm uzvarētājs netika noskaidrots, tāpēc nācās aizvadīt papildlaiku un pēcspēles sitienu sēriju, kurā ar 3:2 triumfēja horvāti.

Ceturtdaļfinālā horvāti papildlaikā izlaida vadību pret mājinieci Krieviju, bet dramatiskā pēcspēles sitienu sērijā ar 4:3 sasniedza pusfinālu. Mača pamatlaiks noslēdzās ar 1:1, bet beidzoties 120. minūtēm tablo vēstīja 2:2. Horvātu rindās ar rezultatīviem sitieniem atzīmējās uzbrucējs Andrejs Kramaričs un aizsargs Domagojs Vida. Pusfinālā Horvātija parādīja raksturu, atspēlējoties pret Angliju un papildlaikā svinot uzvaru. Ar rezultatīviem sitieniem atzīmējās Perisičs un Mandžukičs.

Sākumsastāvi:
Francija (4-4-2): Igo Loriss, Liks Ernandess, Benžamēns Pavārs, Samiels Umtiti, Blēzs Matuidī, N’Golo Kantē, Rafaels Varāns, Pols Pogbā, Antuāns Grīzmans, Olivjē Žirū, Kilians Mbapē.

Horvātija (4-1-4-1): Danijels Subašičs, Šime Vrsaļko, Domagojs Vida, Ivans Striničs, Dejans Lovrens, Marcelo Brozovičs, Ivans Rakitičs, Luka Modričs, Ivans Perišičs, Mario Mandžukičs, Ante Rebičs.

Pirmais puslaiks

Pasaules kausa finālmačs iesākās mierīgi, tomēr bumbu pirmajās minūtēs vairāk kontrolēja Horvātija. Tāpat tā pāris reizes ielauzās Francijas izlases soda laukumā, taču reālu apdraudējumu Francijas vārtiem nebija.

Turpretī Francijas izlase vairāk spēlēja no aizsardzības un gaidīja momentus, kad būs iespējams aizskriet uzbrukumā. Pirmā šāda epizode vainagojās panākumiem, ka uzbrukumu ievadīja talantīgais Kilians Mbapē un nopelnīja savai komandai standartsituāciju. Bumbu soda laukumā centrēja Grīzmans, bet vārtos tā spēles 18. minūtē ielidoja pēc Mandžukiča pieskāriena (1:0).

Pēc vārtu guvuma, abas komandas sāka spēlēt aktīvāk un mačs kļuva daudz atklātāks. Tikai desmit minūtes pēc vārtu guvuma, horvātiem izdevās panākt neizšķirtu. Standartsituācijā bumbu tika centrēta Francijas soda laukumā un nonāca pie Perišiča, kurš ar spēcīgu sitienu panāca 1:1.

Atkal pēc nospēlētām desmit minūtēm Francijas izlasei izdevās atgūt vadību. Pēc stūra sitiena izpildījuma, bumba trāpīja pa Peršiča roku un mainīja lidojuma virzienu. Tiesnesis devās skatīties atkārtojumu un pēc tā nolēma piešķirt 11 metru soda sitienu uz horvātu vārtiem. To spēles 38. minūtē realizēja Grīzmans – 2:1.

Otrais puslaiks

Fināla mača otrais puslaiks sākās ļoti aktīvi, jo jau pirmajā minūtē pa uzbrukumiem paspēja veikt abas izlases. Bija redzams, ka Horvātija negrasās padoties un ar visiem spēkiem metas uzbrukumā, tomēr visi viņu centieni bija nesekmīgi.

Francijas izlase bija iesēdusies aizsardzībā un atkal gaidīja iespēju pretuzbrukumiem. Viens šāds pretuzbrukums atkal vainagojās panākumiem, kad ar tālu piespēli uzbrukumā izdevās izvirzīt Mbapē. Viņš nedaudz pieturēja bumbu un padeva to uz vidu Grīzmanam, kurš to pa sitienam piespēlēja Pogbā. Pirmais viņa sitiens tika bloķēts, bet otrajā mēģinājumā spēles 59. minūtē izdevās gūt vārtus – 3:1.

Pēc sešām minūtēm frančiem jau izdevās panākt 4:1, kad Ernandess no kreisās malas piespēlēja Mbapē. Viņš apmēram no 20 metriem pa zemi trāpīja vārtu stūrī.

Lai arī ielaisti jau četri vārti, Horvātijas izlase padoties negrasījās. Mača 68. minūtē rupju kļūdu pieļāva Francijas vārtsargs Loriss, kuram neizdevās apstrādāt bumbu. Tā nonāca pie Mandžukiča, kurš raidīja to vārtos – 4:2.

Mača izskaņā Horvātija vēl vairākas reizes centās uzbrukt Francijas izlases vārtiem, taču nekādu reālu draudu Lorisa sargātajiem vārtiem nebija. Līdz ar to, mačs noslēdzās ar 4:2 un Francijas izlase virs galvas cēla Pasaules kausu.

15.07.2018
Pasaules kauss, Fināla spēle, Maskava, Lužņiku stadions
Francija – Horvātija 4:2 (2:1) – Mandžukičs 18` (savos vārtos), Grīzmans 38` (11 m s.s.), Pogbā 59`, Mbapē 65` – Perišičs 28`, Mandžukičs 68`
Bumbas kontrole: 34%:66%
Sitieni (vārtu rāmi): 7 (6):14 (4)
Brīdinājumi: Kantē, Ernandess

Francija (4-4-2): Loriss, Ernandess, Imtitī, Varāns, Pavārs – Kantē (Nzonzī 55`), Pogbā – Matuidī (Toliso 73`), Grīzmans, Mbapē – Žirū (Fekirs 81`).

Horvātija (4-1-4-1): Subašičs, Strīničs (Pjaca 81`), Vīda, Lovrens, Vrsaļko – Brozovičs – Perišičs, Rakitičs, Modričs, Rebičs (Kramaričs 71`)- Mandžukičs.