Frūms ceturto reizi piecos gados triumfē “Tour de France” velobraucienā

23/07/2017 21:54

Parīze, 23.jūl., LETA–AP. Lielbritānijas riteņbraukšanas zvaigzne Kristofers Frūms pēc noslēdzošā etapa svētdien oficiāli garantēja ceturto triumfu prestižajā daudzdienu velobraucienā “Tour de France” pēdējos piecos gados.

103 kilometrus garajā noslēdzošajā etapā Frūme brauca ar dzeltenu velosipēdu, bet viņa komandas biedriem “Sky” rindās bija dzeltenas ķiveres. Pirms šī etapa Frūma pārsvars bija 54 sekundes, kas tuvākajiem konkurentiem brita noķeršanu padarīja praktiski neiespējamu.

Frūms pirmoreiz sacensībās uzvarēja 2013.gadā, titulus pievienojot arī 2015. un 2016.gadā. Viņš ir septītais sportists vēsturē, kurš triumfējis sacensībās, paliekot bez uzvarām atsevišķos posmos.

Svētdien aizvadītajā 21.etapā sprinta finišā uzvarēja Nīderlandes riteņbraucējs Dilans Grūnevegens (“LottoNL-Jumbo”), kuram sekoja vācietis Andrē Greipels (“Lotto Soudal”) un norvēģis Edvalls Boasons Hāgens no “Dimension Data” komandas.

Kā zināms, Frūms izšķirošo pārsvaru ieguva sestdien ar trešo vietu individuālajā braucienā. Pirms tā viņam bija vien 23 sekunžu pārsvars, kas dienas beigās tika palielināts līdz 54 sekundēm.

Otro vietu velobrauciena kopvērtējumā guva kolumbietis Rigoverto Urans (“Cannondale-Drapac”), kamēr trešais palika mājinieks Romēns Bardē (“AG2R La Mondiale”).

Zaļo krekliņu kā labākais sprinteris ieguva austrālietis Maikls Metjūss, kamēr francūzis Varēns Bargijs kļuva par kalnu karali, bet Saimons Jeitss – labāko jauno braucēju.

Vienīgie pieckārtējie “Tour de France” čempioni ir Žaks Anketils, Edijs Merkss, Bernārs Ino un Migels Indurains.