Girgensonam liels spēles laiks “Sabres” uzvarā pār “Flames” (VIDEO)

23/01/2018 08:45

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons pirmdien tika pie sava otrā lielākā spēles laika šosezon, palīdzot Bufalo “Sabres” komandai pirmoreiz 14 gadu laikā uzvarēt Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē Kalgari.

Aizvadītajā mačā “Sabres” viesos pagarinājumā uzvarēja vietējo “Flames” vienību ar rezultātu 2:1 (1:1, 0:0, 0:0, 1:0).

Pēc iepriekšējā dueļa, kurā “Sabres” sestdien savā laukumā bezcerīgi ar rezultātu 1:7 kapitulēja Dalasas “Stars”, galvenais treneris Fils Hauslijs bija veicis izmaiņas virknējumos un atkal pacēlis Girgensonu uz pirmo maiņu, kurā viņš spēlēja kopā ar Džeku Aikelu un Kailu Okposo.

Šo maču “Sabres” aizvadīja veiksmīgāk. Kaut devītajā minūtē Metjū Tkačuks vadībā izvirzīja mājiniekus, jau pēc 24 sekundēm izlīdzinājumu panāca Skots Vilsons.

Turpinājumā rezultāts nemainījās, turklāt pēdējās piecās pamatlaika minūtēs “Sabres” divreiz ieguva iespēju spēlēt vairākumā. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, tomēr pagarinājuma sākumā “Sabres” turpinājās otrais no šiem vairākumiem un īsu brīdi pēc tā beigām Aikels izcēlās ar vārtu guvumu, dodot savai komandai pirmo uzvaru pēdējo piecu izbraukuma spēļu laikā.

Girgensons laukumā bija 17 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, uzvarēja vienīgajā iemetienā un dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

“Sabres” šī gada devītajā spēlē guva vien otro uzvaru, bet tieši Kalgari pilsētā uzvarēja pirmoreiz kopš 2003.gada 18.oktobra.

Šī gada deviņās spēlēs latvieša lietderības koeficients bijis -7, bet vairāk šosezon viņš bija nospēlējis vien sezonas sestajā spēlē, kad laukumā bija 18 minūtes un 15 sekundes. Toreiz iepriekšējos divos mačos Girgensons kopā bija nopelnījis trīs rezultativitātes punktus, bet nākamajā guva traumu.

Girgensons šosezon 42 spēlēs guvis trīs vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles un ticis pie negatīva lietderības koeficienta -7.

Bufalo klubs ar 33 punktiem 47 spēlēs saglabā stabilu pēdējo, 16.vietu Austrumu konferencē, bet “Flames” komanda ar 56 punktiem 47 cīņās ir devītā Rietumos. Visas līgas ieskaitē “Sabres” ir tikpat punktu kā pēdējā pozīcijā esošajai Arizonas “Coyotes” komandai.

Šajā nedēļā “Sabres” komandai gaidāmas vēl divas izbraukuma spēles, jau otrdien viesojoties pie Edmontonas “Oilers”, bet ceturtdien pie Vankūveras “Canucks”.