Girgensonam trīs metieni, ”Sabres” piekāpjas ”Capitals” (VIDEO)

20/02/2018 08:43
Kails Okposo, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) naktī no pirmdienas uz otrdienu trešo zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvēta Bufalo ”Sabres”, kas mājās ar 2:3 atzina spēcīgās Vašingtonas ”Capitals” pārākumu.

Zemgus Girgensons kopā ar Juhanu Larsonu un Semu Reinhārtu spēlēja trešajā uzbrucēju trijniekā. Latvietis laukumā pavadīja nepilnas 14 minūtes (27 sekundes mazākumā), kuru laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem un veica divus spēka paņēmienus. Girgensons spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon 54 spēlēs viņš ir guvis sešus vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles.

Vašingtonas ”Capitals” otrajā trešdaļā guva divus vārtus un izvirzījās vadībā ar 2:0. Otrā perioda ievadā līgas labākais snaiperis Aleksandrs Ovečkins pielaboja komandas biedra metienu, guva 35. vārtus sezonā un atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Savukārt sešas minūtes un 27 sekundes līdz pārtraukumam aizsargs Džons Karlsons dubultoja viesu pārsvaru. Karlsons ieguva ripu un raidīja to pretinieku vārtu virzienā, taču ”Sabres” uzbrucējs Kails Okposo ar slidu to izsita ārā. Spēle tika turpināta, tomēr vēlāk tiesneši noskatījās video atkārtojumu un redzēja, ka ripa jau jau bija šķērsojusi vārtu līniju (2:0).

Septiņas minūtes un 18 sekundes pirms trešā perioda beigām Kails Okposo pretinieku vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu pēc Skota Vilsona metiena un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 2:1. Pamatlaika izskaņā ”Sabres” nomainīja Čadu Džonsonu pret sesto laukuma spēlētāju, taču 26 sekundes līdz pamatlaika beigām Jevgēņijs Kuzņecovs ieraidīja ripu tukšajos mājinieku vārtos un atjaunoja ”Capitals” divu vārtu pārsvaru – 3:1.

Četras sekundes pirms spēles beigu sirēnas Evanders Keins samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:3), tomēr ”Sabres” piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas.

Ar 60 spēlēs izcīnītiem 45 punktiem Bufalo ieņem pēdējo vietu Austrumu konferencē, no savas tuvākās konkurentes Otavas ”Senators”, kas ir aizvadījusi par divām cīņām mazāk, atpaliekot jau par sešiem punktiem.

Nākamo spēli ”Sabres” aizvadīs vien pēc trim dienām, kad viesosies pie Austrumu konferences pastarītes Detroitas ”Red Wings”.

Tikmēr Rietumu konferences vicelīdere Nešvilas ”Predators” mājās ar 5:2 sakāva jau minēto ”Senators”. Laukuma saimnieki guva pa diviem vārtiem pirmajās divās trešdaļās, bet pēdējā periodā vēl vairāk nostiprināja savu pārsvaru. Uzvarētāju rindās ar diviem vārtu guvumiem izcēlās zviedru uzbrucējs Viktors Arvidsons.

Trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja Anaheimas ”Ducks”, kas viesos ar 2:0 pārspēja līgas līderi Vegasas ”Golden Knights”. Savukārt Losandželosas ”Kings” ar 3:1 izbraukumā apspēlēja Čikāgas ”Blackhawks” un svinēja otro panākumu pēc kārtas.