Girgensons atgriežas ar pieciem spēka paņēmieniem, ”Sabres” piekāpjas ”Canadiens” (VIDEO)

24/03/2018 07:34
Zemgus Girgensons, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pēc divu spēļu izlaišanas šonakt laukumā atgriezās latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, taču viņa pārstāvētā Bufalo ”Sabres” savā laukumā ar 0:3 piekāpās Monreālas ”Canadiens” un piedzīvoja jau piekto zaudējumu pēdējos sešos mačos.

Zemgus Girgenons pēc atgriešanās no savainojuma kopā ar Džeku Aikelu un Džeisonu Pominvilu spēlēja ”Sabres” otrajā uzbrucēju trijniekā. Latvietis laukumā pavadīja 17 minūtes un 36 sekundes (pusotru minūti mazākumā), kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem un pielietoja piecus spēka paņēmienus. Zemgus maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Šosezon 66 mačos Girgensons ir nopelnījis 12 (7+5) punktus.

”Canadiens” pirmajā trešdaļā izdarīja tikai sešus metienus pa mājinieku vārtiem, tomēr otrā perioda ievadā atklāja cīņas rezultātu. Viesus 25. minūtē vadībā izvirzīja jaunais somu uzbrucējs Arturi Lehkonens, kurš bija pirmais pie no laukuma apmales vārtu priekšā atlēkušās ripas un uzreiz izdarīja metienu pa pretinieku vārtiem – 1:0.

Noslēdzošajā trešdaļā pēc krievu uzbrucēja Ņikitas Ščerbaka un viesu pirmo vārtu autora Lehkonena noraidījumiem ”Sabres” vairāk nekā minūti varēja spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā. Tā pēdējās sekundēs mājinieki bija ļoti tuvu izlīdzinājuma panākšanai, taču Raiens O’ Railijs netrāpīja pa ripu pustukšu vārtu priekšā.

Pamatlaika izskaņā Bufalo nomainīja Linusu Ulmarku pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr ”Canadiens” guva vēl divus vārtus. Minūti un 14 sekundes līdz pamatlaika beigām Pauls Birons ieraidīja ripu tukšajos mājinieku vārtos un dubultoja viesu pārsvaru (2:0). Savukārt pēdējā minūtē Brendans Galahers sekoja komandas biedra piemēram un panāca 3:0.

Viesu vārtsargs Anti Niemi atvairīja visus 35 mājinieku hokejistu izdarītos metienus un aizvadīja savu pirmo sauso spēli ”Canadiens” kreklā. Somu vārtsargs savu cietoksni neieņemtu nosargāja jau 36. reizi savā NHL karjerā.

”Sabres” piedzīvoja jau piekto zaudējumu pēdējos sešos mačos un šobrīd ieņem pēdējo vietu visā līgā. Tikmēr ”Canadiens” ‘pārtrauca četru neveiksmju sēriju un Austrumu konferencē apsteidza 13. vietā esošo Detroitas ”Red Wings”.

Nākamo spēli Bufalo aizvadīs jau naktī no sestdienas uz svētdienu, kad viesosies pie Ņujorkas ”Rangers”.