Girgensons daudz spēlē mazākumā, ”Sabres” izrauj uzvaru papildlaika pēdējā sekundē (VIDEO)

23/02/2018 07:38
Bufalo Sabres, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt trīs zaudējumu sēriju pārtrauca latvieša Zemgus Girgensona parstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas divas reizes izvirzījās vadībā un nenosargāja iegūto pārsvaru, tomēr papildlaika pēdējā sekundē viesos izrāva uzvaru ar 3:2 pār Detroitas ”Red Wings”. Uzvaras vārtus 0,2 sekundes līdz pagarinājuma beigām guva itāļu izcelsmes aizsargs Marko Skandela.

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons kopā ar Evanu Rodrigesu un Semu Reinhārtu spēli uzsāka otrajā uzbrucēju trijniekā, taču laukumā pavadīja vien 12 minūtes un 32 sekundes, no kurām trīs minūtes bija mazākumā. Šajā laikā Girgensons divas reizes apdraudēja pretinieku vārtu drošību, bloķēja divus sāncenšu metienus un pielietoja divus spēka paņēmienus. Latvietis spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon 55 spēlēs Girgensons ir guvis sešus vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles.

Bufalo ”Sabres” vadībā izvirzījās jau ceturtajā minūtē, kad Rasmuss Ristolainens no zilās līnijas izdarīja metienu pa nosegtā Džimija Hovarda vārtiem un atklāja cīņas rezultātu – 1:0. Otrās trešdaļas ievadā Detroitas ”Red Wings” gan sodīja viesus par kļūdu aiz saviem vārtiem un panāca izlīdzinājumu. ”Sabres” vārtsarga Robina Lēnera un aizsarga Džoša Džordžesa nesaprašanos izmantoja zviedru aizsargs Džonatans Ēriksons – 1:1.

Pēc nedaudz vairāk nekā deviņām minūtēm viesi izmantoja skaitlisko pārsvaru un vēlreiz izvirzījās vadībā. Evanders Keins pirms pretinieku zilās līnijas saņēma piespēli no Džeisona Pominvila, pa kreiso malu ieslidoja uzbrukuma zonā, apslidoja Hovarda sargātos vārtus un izcēlās 20. reizi sezonā – 2:1.

Pamatlaika izskaņā ”Red Wings” nomainīja Hovardu pret sesto laukuma spēlētāju, izmantoja Jūhana Larsona noraidījumu un atjaunoja līdzsvaru uz tablo. Ristolainens un Girgensons apturēja dāņu uzbrucēju Fransu Nīlsenu, tomēr briesmas pie ”Sabres” vārtiem vēl nebija beigušās. Džastins Abdelkaders savāca ripu vārtu priekšā un neviena netraucēts minūti un 25 sekundes līdz pamatlaika beigām panāca izlīdzinājumu – 2:2. Šāds iznākums bija likumsakarīgs, jo viesi pēdējā trešdaļā pa pretinieku vārtiem izdarīja tikai divus(!!!) metienus…

Tas gan netraucēja “Sabres” izcīnīt uzvaru papildlaikā. Larsons pagarinājuma pēdējās sekundēs saņēma ripu no Sema Reinhārta un izdarīja piespēli itāļu izcelsmes aizsargam Marko Skandelam, kurš 0,2 sekundes līdz papildlaika beigām guva savus trešos vārtus sezonā un izrāva viesiem uzvaru – 3:2!

”Sabres” pārtrauca trīs zaudējumu sēriju, taču joprojām ieņem pēdējo vietu Austrumu konferencē un no savas tuvākās konkurentes Otavas ”Senators” atpaliek par pieciem punktiem.

Nākamo spēli Bufalo aizvadīs pēc divām dienām, kad izbraukumā tiksies ar spēcīgo Vašingtonas ”Capitals” komandu.