Gulbis sezonu sāk ar zaudējumu “Challenger” turnīra pirmajā kārtā

16/01/2018 20:52
Ernests Gulbis, Sportazinas.com

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis otrdien jauno sezonu sāka ar zaudējumu Koblencas “Challenger” sērijas tenisa turnīra pirmās kārtas spēlē.

Latvijas tenisists, kurš pasaules rangā šonedēļ ieņem 204.vietu, trīs setu mačā ar rezultātu 4-6, 6-3, 1-6 atzina 22 gadus vecā mājinieka Benjamina Hasana pārākumu, kurš pasaules rangā atrodas vien 529.pozīcijā.

Pirmajā setā Gulbis piektajā geimā ļāva pretiniekam izmantot breika iespēju, ar ko Hasanam pietika, lai pēc tam uzvarētu setā, latvietim pie breika iespējām netiekot.

Savukārt otrā seta sākumā Gulbis uzvarēja trīs geimos pēc kārtas, pats pamanoties atspēlēt četras breikbumbas. Piektajā geimā Hasans neizmantoja vēl trīs breika iespējas, beigās Gulbim spējot panākt izlīdzinājumu pa setiem.

Savukārt izšķirošajā setā krietni labāks bija Hasans, kurš vispirms spēja panākt 3-0 savā labā, pēc tam arī sestajā geimā gūstot punktu Gulbja servē, pēc tam ar ceturto mačbumbu gūstot uzvaru visā mačā, kas ilga stundu un 44 minūtes.

Hasans šajā turnīrā piedalās ar rīkotāju piešķirto ielūgumu jeb “wild card”.

Gulbis par dalību turnīrā pie ATP pasaules ranga punktiem netika.

Latvijas tenisistam šī bija pirmā spēle kopš pagājušā gada oktobra beigām, kad, startējot ar īpašo ielūgumu, viņš atgriezās ATP apritē un Vīnes “ATP World Tour 500” sērijas turnīra pirmajā kārtā bez lieliem variantiem ar 3-6, 3-6 zaudēja francūzim Žilam Simonam. Latvijas tenisists ATP pamatturnīros nav uzvarējis kopš pērnā gada ASV atklātā čempionāta septembrī.

Pagājušā gada novembrī 29 gadus vecais Gulbis pirmo reizi kopš maija atgriezās pasaules ranga divsimtniekā, tobrīd esot 199.vietā, taču pēc tam uz neilgu laiku viņš no tā atkal izkrita. Savukārt noslēdzošajās 2017.gada nedēļās latvietis bija iekārtojies 199.pozīcijā, šajā vietā arī beidzot kalendāro gadu, bet pirms nedēļas piedzīvoja kritumu par piecām pozīcijām.

Pērn Gulbis nokrita arī līdz 589.pozīcijai, uz brīdi zaudējot Latvijas pirmās raketes godu, taču kopš jūlija sāka pakāpenisku kāpumu.

Jau vēstīts, ka Gulbis izlēma nestartēt sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā – Austrālijas atklātajā čempionātā, kur viņam būtu bijis jāpiedalās kvalifikācijā. Viņa nespēlēšanu Melburnā nevar uzskatīt par lielu pārsteigumu, jo Austrālijas atklātais čempionāts latvietim nav bijis sekmīgs un viņš tikai divreiz spējis sasniegt otro kārtu, tālāk par to tā arī ne reizi netiekot.

Gulbis jau ilgu laiku cīnījies ar veselības problēmām un pērn turnīros lielākoties piedalījās ar aizsargāto rangu vai organizatoru piešķirtiem īpašajiem ielūgumiem. Tāpat novembrī krievu modele Tamara Kopalejšvili, kura ilgāku laiku bija latvieša draudzene, sociālajos tīklos pavēstīja, ka apprecējusies ar tenisistu.