Gulbis Sofijas ATP pamatturnīra pirmajā kārtā sīvā cīņā zaudē Troickim

06/02/2018 21:59

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis otrdien Sofijas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā ar rezultātu 3-6, 7-6 (7:2), 3-6 zaudēja Serbijas sportistam Viktoram Troickim.

Gulbis turnīru noslēdza ar 12 ATP ranga punktiem, kurus ieguva par kvalifikācijas divu kārtu pārvarēšanu.

Gulbis šosezon sešās spēlēs izcīnījis trīs uzvaras. Sezonu viņš iesāka “Challenger” līmeņa sacensībās, trijos mačos ciešot divus zaudējumus, bet savā šosezon pirmajā ATP turnīrā izcīnīja divas uzvaras kvalifikācijā, taču apstājās pamatturnīra pirmajā kārtā.

Troickis pirmajā geimā pieļāva dubultkļūdu, bet pietiekami pārliecinoši uzvarēja savu servi. Savukārt Gulbis savā servē uzvarēja pirmo izspēli, bet arī pieļāva dubltkļūdu un vēlāk serbs viņu nobreikoja. Tāpat serbs uzvarēja arī savu otro servi, bet ceturtajā geimā bija tuvu tam, lai Gulbim atņemtu vēl vienu servi, taču latvietis atspēlēja vienu breikbumbu un panāca 1-3. Arī nākamajos piecos geimos uzvarēja servētāji, Gulbim setā ciešot zaudējumu ar 3-6.

Otro setu Gulbis iesāka ar uzvarētu servi un turpinājumā pie pretinieka serves panāca 30:15, taču netika pie breika iespējas. Nākamajos desmit geimos pie drošām uzvarām tika servētāji, līdz ar to seta uzvarētājs bija jānoskaidro taibreikā. Tajā Gulbis nonāca iedzinējos ar 1:2, taču uzvarēja sešas izspēles pēc kārtas un guva virsroku ar 7:2.

Trešā seta otrajā geimā latvietis nonāca iedzinējos ar 0:40, taču atspēlēja trīs breikbumbas un nosargāja savu servi. Tāpat viņš vēl vienu breikbumbu atspēlēja ceturtajā geimā, kurā tomēr nenosargāja savu servi un nonāca iedzinējos ar 1-3. Turpmākajā seta gaitā Gulbim neizdevās nobreikot pretinieku, trešajā setā piekāpjoties ar 3-6.

Gulbis, kurš šonedēļ ATP rangā ir 199.vietā, šo turnīru sāka no kvalifikācijas, pirmajā kārtā trīs taibreiku spēlē ar rezultātu 6-7 (5:7), 7-6 (7:2), 7-6 (7:2) pārspējot itāli Lorenco Sonego, kurš pasaulē ieņem 175.vietu. Šis mačs ilga divas stundas un 49 minūtes. Savukārt otrajā kvalifikācijas kārtā Latvijas pirmā rakete pirmdien ar rezultātu 6-4, 6-1 apspēlēja vācieti Florianu Maieru.

Latvijas tenisista pretinieks pamatturnīra pirmajā kārtā noskaidrojās papildus izlozē, kur Gulbis pretim dabūja Troicki.

Serbu tenisists šobrīd pasaules rangā atrodas 67.vietā, bet turnīrā ir izlikts ar sesto numuru. Līdz šim Gulbis ar viņu bija ticies vienu reizi, 2013.gada Romas “Masters” turnīra otrajā kārtā serbu sagraujot ar rezultātu 6-1, 6-1.

Troickis, kurš sestdien atzīmēs savu 32.dzimšanas dienu, šo gadu sācis neveiksmīgi, izcīnot divas uzvaras piecos mačos, bet iepriekšējais panākums tika gūts Austrālijas atklātajā čempionātā.

Trocikis 2011.gada jūnijā ATP pasaules rangā pakāpās līdz 12.vietai un karjeras laikā uzvarējis trijos ATP raudzes turnīros, no tām divas reizes Sidnejā, kur 2016.gadā guva savu pēdējo titulu. Vēl sešas reizes viņš zaudējis ATP turnīru izšķirošajās spēlēs, tostarp pirms diviem gadiem arī Sofijas turnīra finālā.

Troickis otrajā kārtā tiksies ar Uzbekistānas pārstāvi Denisu Istominu, kurš ATP rangā ieņem 74.vuetu. Viņš pirmajā kārtā ar rezultātu 6-3, 6-4 pārspēja 16 gadus veco bulgāru Adrianu Andrejevu, kurš rangā neatrodas un Sofijas turnīrā piedalījās ar īpašo ielūgumu jeb “wild card”. Andrejevam šī bija debija ATP turnīru pamatsacensībās.

Pērn Gulbis pēc ilgstošas traumas izārstēšanas nokrita pat līdz pasaules ranga 589.pozīcijai, uz brīdi zaudējot Latvijas pirmās raketes godu, taču kopš jūlija sāka pakāpenisku kāpumu, pašlaik jau ilgāku laiku nostiprinoties ap 200.pozīciju.

Gulbis izlēma nestartēt sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā – Austrālijas atklātajā čempionātā, kur viņam būtu bijis jāpiedalās kvalifikācijā. Viņa nespēlēšanu Melburnā nevar uzskatīt par lielu pārsteigumu, jo Austrālijas atklātais čempionāts latvietim nav bijis sekmīgs un viņš tikai divreiz spējis sasniegt otro kārtu, tālāk par to tā arī ne reizi netiekot.

Gulbis jau ilgu laiku cīnījies ar veselības problēmām un pērn turnīros lielākoties piedalījās ar aizsargāto rangu vai organizatoru piešķirtiem īpašajiem ielūgumiem. Iepriekšējās trīs sezonas viņš noslēdza ar negatīvu uzvaru un zaudējumu bilanci.

Līdz jūlijā gaidāmajam Vimbldonas čempionātam latvietim šosezon ir jāaizstāv tikai 30 ATP ranga punkti, kas kādreizējā Latvijas tenisista Pjotra Ņečajeva audzēknim varētu palīdzēt veikt kāpumu rangā.