Izraēlas U20 izlase pirmo reizi vēsturē triumfē Eiropas čempionātā

22/07/2018 23:04

Vācijas pilsētā Kemnicā ar finālmaču noslēdzies Eiropas čempionāts basketbolā U20 vecuma grupā, kurā Izraēla izcīnīja savu pirmo titulu vēsturē, ar rezultātu 80:66 pieveicot Horvātijas vienaudžus.

Izraēlieši labu pārsvaru ieguva jau pirmajās 20 minūtēs, kuras viņi noslēdza ar 11 punktu vadību – 45:34.

Horvāti lieliski iesāka otro puslaiku, kura sākumā samazināja savu atstatumu līdz nieka diviem punktiem (45:47). Tomēr tad Izraēla veica ļoti svarīgu septiņu bezatbildes punktu izrāvienu, rezultātā atgūstot sev deviņu punktu pārsvaru – 54:45.

Izšķirošs bija ceturtā ceturkšņa ievads, kurā Izraēla praktiski nodrošināja sev uzvaru. Spēles beigās izraēliešiem piederēja pat 21 punkta pārsvars (80:59), taču beigās uzvara ar 80:66, kas nodrošināja valstij pirmo triumfu kādā no Eiropas čempionātiem.

Tikmēr bronzas medaļas izcīnīja mājiniece Vācijas izlase, kas ar rezultātu 80:71 apspēlēja Franciju.

Mūzu dienvidu kaimiņi lietuvieši sev salīdzinoši neveiksmīgo turnīru noslēdza ar panākumu spēlē par devīto vietu – ar 76:62 tika uzveikta Lielbritānija.

Tikmēr vietu elitē zaudēja turnīra pastarītes Zviedrija, Islande un Rumānija.

Kā jau ziņojām, tad viņu vietu nākamgad ieņems Latvija, kā arī Slovēnijas un Polijas izlases, kuras šovakar sadalīja B divīzijas zeltu, pārākiem ar rezultātu 71:60 esot poļiem.