Jonasam otrā vieta pasaules čempionāta Meksikas posma kvalifikācijā

02/04/2017 11:32

Talantīgais latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass sestdien Meksikā izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta ceturtā posma kvalifikācijā MX2 klasē.

Jonass, kurš pārstāv “Red Bull KTM Factory Racing” komandu, kvalifikācijā pēc 12 veiktiem apļiem finišu sasniedza 25 minūtēs un 58,309 sekundēs, kvalifikācijas uzvarētājam Tomasam Kovingtonam no ASV zaudējot 12,553 sekundes.

Savukārt trešais palika beļģis Žuljēns Lībers, kurš no Jonasa atpalika 6,869 sekundes.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, kuram sekoja francūzis Gotjē Polēns un brits Makss Enstijs, bet talantīgais lietuvietis Armīns Jasikonis ieņēma 11.pozīciju.

Cīņas par medaļām sāksies svētdien plkst.21.15 pēc Latvijas laika.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē līderis ar 110 punktiem ir šveicietis Žeremijs Sīvers, kamēr otrais ar 107 punktiem ir Jonass. Savukārt pirmo trijnieku ar 104 punktiem noslēdz Benuā Paturels.

MXGP klasē kopvērtējumā pēc trim posmiem līderis ar 106 punktiem ir Gajsers, bet no viņa par desmit punktiem atpaliek titulētais itālis Antonio Kairoli, kamēr trešais ar 91 punktu ir francūzis Klemāns Desaijs.

Sezonas pirmajā posmā Katarā Jonass izcīnīja uzvaru, bet otrajā etapā dubļainajā Indonēzijas trasē viņam divi neveiksmīgi braucieni un 21.vieta. Iepriekšējo reizi braucienā latvietis bija spējis uzvarēt 2015.gada sezonas beigās, kad bija labākais Meksikā. Iepriekšējās sezonās šajā klasē dominēja viņa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, kurš tagad beidzot pārgājis uz MXGP klasi.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Pērn MX2 klasē startēja vēl divi latvieši Kārlis Sabulis un Roberts Justs, kurš iepriekšējā sezonā guva pat četrus smadzeņu satricinājums, kas viņam pēc ārstu ieteikuma licis priekšlaicīgi noslēgt karjeru.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi, bet Latvijas etaps Ķegumā notiks maija pirmajā nedēļas nogalē.