Jonass izcīna ceturto vietu pasaules čempionāta Meksikas posmā

03/04/2017 00:33

Talantīgais latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass svētdien Meksikā izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionāta ceturtā posma sacensībās MX2 klasē.

Jonass, kurš pārstāv “Red Bull KTM Factory Racing” komandu, pirmajā braucienā bija piektais, bet otrajā finišēja otrais, divu braucienu summā ieņemot ceturto vietu.

Pirmajā braucienā Jonass startā izvirzījās vadībā, bet jau otrajā līkumā viņu apsteidza Žeremijs Sīvers. Turpinājumā latvietis vēl zaudēja pozīcijas un līdz finišam atkāpās uz piekto vietu, kamēr uzvaru izcīnīja Sīvers. Tikmēr otrais bija Benuā Paturels, trešo vietu ieņēma Žuljēns Lībers, ceturtais finišēja Tomass Kovingtons, bet piektajā vietā ierindojās Jonass.

Savukārt otrajā braucienā Jonass pirmajos apļos bija vadībā, bet turpat uz papēžiem viņam mina Kovingtons. Amerikānis neatlaidīgi cīnījās ar latvieti līdz astotajā aplī Jonass tika apdzīts. Šādā secībā viņi aizbrauca līdz finišam, Kavingtonam par nepilnām četrām sekundēm apsteidzot Jonasu, bet trešo vietu ieņēma Lībers.

Posmā pa 43 punktiem iekrāja Kovingtons un Sīvers, bet tā kā otrajā braucienā uzvarēja amerikānis, etapā viņam pirmā vieta. Trešais posmā ar 40 punktiem bija Lībers, bet ceturto vietu ar 38 punktiem ieņēma Jonass.

Pasaules čempionātā kopvērtējumā MX2 klasē līderim Sīveram ir 153 punkti, viņam ar 145 punktiem seko Jonass, bet pa 139 punktiem iekrājuši Lībers un Paturels.

Sezonas pirmajā posmā Katarā Jonass izcīnīja uzvaru, bet otrajā etapā dubļainajā Indonēzijas trasē viņam divi neveiksmīgi braucieni un 21.vieta. Iepriekšējo reizi braucienā latvietis bija spējis uzvarēt 2015.gada sezonas beigās, kad bija labākais Meksikā. Iepriekšējās sezonās šajā klasē dominēja viņa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, kurš tagad beidzot pārgājis uz MXGP klasi.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Pērn MX2 klasē startēja vēl divi latvieši Kārlis Sabulis un Roberts Justs, kurš iepriekšējā sezonā guva pat četrus smadzeņu satricinājums, kas viņam pēc ārstu ieteikuma licis priekšlaicīgi noslēgt karjeru.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi, bet Latvijas etaps Ķegumā notiks maija pirmajā nedēļas nogalē.