“Jūrmala” LBL ceturtdaļfinālu iesāk ar pēdējās sekundēs izrautu uzvaru pār LU

28/04/2018 20:32

Latvijas Basketbola līgā (LBL) šovakar pirmo ceturtdaļfināla cīņu aizvadīja “Jūrmalas” un “Latvijas Universitātes” komandas, uzvaru ļoti līdzīgā spēlē gūstot mājiniekiem – 77:75 (20:15, 21:20, 15:15, 21:25). Turnīra pusfinālā iekļūs komandas, kas pirmā gūs trīs panākumus.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Uģis Pinete, savukārt Edgars Jeromanovs pievienoja 18 punktus. LU rindās 19 punkti Renāram Birkānam, bet 14 – Linardam Jaunzemam.

Gan Jūrmalai, gan LU šī bija atgriešanās LBL izslēgšanas turnīrā – kūrorta pilsētas pārstāvji to paveikuši pēc gada pārtraukuma, savukārt studenti pēdējo reizi “play-off” atmosfēru bija sajutuši 2013. gada pavasarī. Dueļa nominālie favorīti jūrmalnieki aizvadīja ļoti sekmīgu pamatturnīru, kurā izdevās finišēt trešajā pozīcijā, tikmēr rīdzinieki biļeti uz izslēgšanas turnīra ieguva vien čempionāta pēdējā kārtā un ieņēma sesto vietu.

Mārtiņa Gulbja padotie izcīnīja uzvaras visās četrās savstarpējās cīņās pamatturnīrā, un arī šodienas spēlēs pirmajā pusē iniciatīva piederēja Jūrmalai, pēc nospēlētām 20 minūtēm mājiniekiem esot priekšā ar 41:35. Arī pēc trešās ceturtdaļas (15:15) laukuma saimnieku pārsvars saglabājās tāds pats, taču visi galvenie notikumi bija vēl tikai priekšā.

LU, pateicoties trīs Kārļa Žundas precīzajiem tālmetieniem, spēja ne vien noķert jūrmalniekus, bet arī izvirzīties priekšā, divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām iegūstot +4 (70:66). Jūrmala atbildēja ar ātru 7:0 spurtu (73:70). Viesi nepadevās, jo neizšķirtu 75:75 ar precīzu trejaci panāca Jānis Eiduks. Jūrmalnieku rīcībā vēl bija 23 sekundes, lai izrautu uzvaru – sekoja noteikumu pārkāpums pret Edgaru Jeromanovu, kurš pēcāk no soda līnijas realizēja vienu no diviem soda metieniem (76:75).

LU bija visas iespējas izraut panākumu, taču izšķirošajā brīdī Renāram Birkānam bumbu nozaga Deniss Krestiņins. Cenšoties labot savu kļūdu, Birkāns nopelnīja nesportisko piezīmi pret Krestiņinu, kurš vēlāk no soda līnijas trāpīja tikai vienu no diviem brīvmetieniem. Ar to gan izrādījās gana uzvaras izcīnīšanai – 77:75.