“Juventus” paveic brīnumu, ko izjauc tiesneša lēmums

11/04/2018 23:52

UEFA Čempionu līgas pusfinālā trešdien iekļuva Madrides “Real” futbolisti, kas tikai pateicoties Krištiano Ronaldu realizēta 11 metru soda sitiena kompensācijas laikā izvairījās no papildlaika. Zaudējums mājās pret Turīnas “Juventus” ar 1:3 ļāva madridiešiem divu spēļu summā uzvarēt ar 4-3. Otrā duelī “Bayern” savā laukumā nosargāja bezvārtu neizšķirtu pret “Sevilla”, uzvarot summā ar 2-1.

Nomināli vājākā komanda no Itālijas ar pienākumu atspēlēties pret favorītu no Spānijas guva pirmos vārtus jau otrajā minūtē. Pēc Mario Mandžukiča precīzā sitiena ar galvu 1:0 “Juventus” labā, un līdzjutēji ātri vien atcerējās vienu vakaru iepriekš notikušo futbola brīnumu ar “Roma” atspēlēšanos pret “Barcelona”.

Atšķirībā no Katalonijas kluba otrdien Romā, “Real” savā “Santiago Bernabeu” stadionā pēc zaudētiem vārtiem uzreiz pārtvēra iniciatīvu un bija tuvu tam, lai pārspētu leģendāro Džanluidži Bufonu. Tuvu vārtu guvumam bija Garets Beils, bumbu pa vārtu pārliktni sita Rafaēls Varāns. Viesu komandas galvenais treneris Masimiljāno Allegri nolēma negaidīt brīdi, kad būtu jau par vēlu, un jau 17. minūtē nomainīja malējo aizsargu Matiju De Skiljo, caur kura malu “Real” uzbrukuma līderis Krištianu Ronaldu veidoja vairākas bīstamas situācijas, pret Stefanu Lihtšteineru. Maiņa attaisnojās jau puslaika beigās, kad pēc šveicieša centrējuma Mandžukičs vēlreiz “otrajā stāvā” pārspēja par sevi īsāko Dani Karvahalu un guva otros vārtus spēlē.

Ar diviem augumā raženiem uzbrucējiem spēlējošais “Juventus” arī pēc puslaiku pārtraukuma lika akcentu uz centrējumiem uz tālo vārtu stabu – tieši tā, lai Mandžukičs vai Gonzalo Igvains cīnītos “otrajā stāvā” pret ievērojami īsākajiem Karvahalu vai Marselu.

Ap piecdesmito, “Real” samazināja spēles tempu ar bumbas kontroli. Gados salīdzinoši vecākais “Juventus” nebija gatavs presingam un bija spiests gaidīt labākas iespējas bumbas atņemšanai. Pēc ilgstošiem pacietības paraugdemonstrējumiem “Juventus” ar otro pretuzbrukumu panāca 3-3 divu spēļu summā. Pirms spēles Džanluidži Bufona slavētais “Real” vārtsargs Keilors Navass kļūdījās salīdzinoši vienkāršā situācijā un izlaida bumbu no rokām, uzdāvinot Blēsam Matjudī iespēju panākt 3:3. Zīmīgi, ka Bufons Navasu slavēja tieši par spēju tikt galā ar lielo spiedienu, kas ir “Real” kluba ikdiena.

Pēc tam komandas šķita iedarbinām piesardzības režīmu. Kļūdas cena būtu pārāk augsta, un spēles turpināšana papildlaikā vai 11 metru sitienu sērijā būtu pieņemamāks scenārijs, kā izstāties. “Real” ap 80. minūti gan palielināja spiedienu uz Bufona vārtiem. Pēc vairākiem rikošetiem ar “Juventus” aizsargu līdzdalību turīniešu vārtsargam nācās “dzēst ugunsgrēku”. Pēc Džordžio Kjellīni sitiena nedaudz pāri saviem vārtiem arī Bufons vairs nebūtu glābējs.

“Juventus” pēc neizšķirta panākšanas divu spēļu summā sāka spēlēt sev ierastākā manierē no aizsardzības. Kompensācijas laika trešajā minūtē britu arbitrs Maikls Olivers, kurš tiktāl labi kontrolēja spēli, pieņēma drosmīgu, bet futbola līdzjutējiem nepopulāru lēmumu piešķirt 11 metru soda sitienu uz “Juventus” vārtiem. Protestējušais Bufons ieraudzīja savā priekšā sarkano kartiņu. Vietu vārtos stājās Vojcehs Ščensnijs, taču Krištianu Ronaldu 11 metru soda sitienu izpildīja tā, ka neviens vārtsargs pasaulē nespētu noreaģēt uz tik spēcīgu sitienu “devītniekā”.