Kamaniņu braucējām Zirnei un Caucei 12. un 16. vieta olimpiskajās spēlēs

13/02/2018 14:58
zirne, sportazinas

Latvijas kamaniņu braucēja Ulla Zirne trešdien izcīnīja 12.vietu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, kamēr Elīza Cauce četru braucienu summā bija 16.pozīcijā.

Tikmēr dubultuzvaru izcīnīja Vācijas sportistes un vien Tatjanas Hifneres kļūda liedza šai valstij aizņemt visu goda pjedestālu.

Zirne pirmajā braucienā bija devītā, bet otrajā uzrādīja septīto ātrāko laiku, summā pēc pirmās dienas esot ļoti augstajā astotajā pozīcijā. Tomēr trešajā braucienā Zirne kļūdījās un atkrita uz 13.pozīciju kopvērtējumā. Savukārt ceturto braucienu atkal veica salīdzinoši tīri, kaut uzrādīja vien četrpadsmito rezultātu.

Tikmēr Cauce smagi kļūdījās pirmajā braucienā. Nākamajos divos braucienos viņa bija desmitā ātrākā un iekļuva divdesmitniekā, kvalificējoties ceturtajam braucienam. Kaut noslēdzošā trases veikšana atkal nebija tīra, latviete sasniedza piecpadsmitnieku.

Vēl viena Latvijas braucēja Kendija Aparjode, kura pirmdien pirmajā braucienā krita, ceturto braucienu nespēja sasniegt un sacensības noslēdza 23.pozīcijā.

Par čempioni otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas kļuva vāciete Natālija Geizenbergere, kura četru braucienu summā 0,367 sekundēm apsteidza tautieti Dajanu Eitbergeri.

Savukārt 0,412 sekundes atpalika kanādiete Aleksa Gouga, bet pēdējā braucienā no otro uz ceturto pozīciju atpalika titulētā Hifnere.

Zīmīgi, ka pēc otrā brauciena Eitbergere bija otrā un Hifnere ceturtā, bet trešajā viņas apmainījās vietām. Savukārt pēc ceturtā brauciena sportistes vēlreiz apmainījās, kamēr Gouga visu šo laiku noturējās trešajā pozīcijā un tika pie medaļas Kanādai.

Summā Zirne čempionei piekāpās par 1,870 sekundēm, bet Cauce par 2,419 sekundēm.

Ļoti neveiksmīgs noslēdzošais brauciens izvērtās ASV sportistēm. Gandrīz traģisks tas izvērtās Emilijai Svīnijai, kura pēc trim braucieniem bija 14.vietā. Pēc vairākām kļūdām Svīnijai kamanas sagriezās pilnīgi šķērsām un sportistes kājas taisni ietriecās bortā. Sacensības tika apturētas uz aptuveni desmit minūtēm, turklāt uzreiz aiz viņas bija jāstartē Zirnei. Tikmēr cita amerikāniete Sammera Bričera otrajā braucienā uzrādīja ātrāko rezultātu un pēc trim braucieniem bija astotā, bet rupji kļūdījās pašā trases sākumā un atkrita uz 20.pozīciju. Savukārt Erina Hemlina pēc trim braucieniem bija piektā, bet arī nespēja šo pozīciju saglabāt un atkrita par vietu zemāk.

Tikmēr 13.pozīciju izcīnīja latviešu izcelsmes kanādiešu kamaniņu braucēja Brūka Apškrūma, kura līderei zaudēja 2,329 sekundes.

Kā vēstīts, pirms tam individuālajās sacensībās vīriem labākais no latviešiem bija 11.vietu guvušais junioru vecumā esošais Kristers Aparjods.

Līdz ar to Latvija ārpus desmitnieka olimpisko spēļu kamaniņu sporta individuālajās sacensībās palikusi pirmoreiz kopš 1998.gada Nagano. Toreiz vīriem labākais bija 14.vietu guvušais 19 gadus vecais Mārtiņš Rubenis, kamēr starp dāmām Anna Orlova un Iluta Gaile bija 13. un 14.pozīcijā.

Šosezon Pasaules kausa kopvērtējumā dāmām Cauce guva 13.vietu, Zirne palika 14.pozīcijā, bet Aparjode pēc veiksmīgajām sezonas beigām, kur četrās sacensībās pēc kārtas iekļuva desmitniekā, pacēlās līdz 18.vietai.

Pirms gada Pasaules kausa etapā Phjončhanas trasē labākā no latvietēm bija septīto vietu izcīnījusī Zirne, kamēr Cauce ieņēma 11.vietu, bet Aparjode arī toreiz krita.

Savukārt pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs Cauce, kura tobrīd vēl brauca ar uzvārdu Tīruma, guva 12.vietu individuāli, kamēr tika pie olimpiskās bronzas komandu stafetē. Toreiz Zirne bija 18.vietā, bet trešās pilnvērtīgās dāmu braucējas tobrīd Latvijai nebija, jo sezonu iepriekš karjeru noslēdza Cauces māsa Maija Tīruma.

Latviju kamaniņu sportā pārstāvēs arī divnieku ekipāžas Juris Šics/Andris Šics un Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, spēkojoties trešdien. Savukārt ceturtdien tiks dalītas medaļas komandu stafetē.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trijās olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo Ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Mārtiņu Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).