Kanādas hokejisti uzvar sīkstos vāciešus un pusfinālā tiksies ar Krieviju (VIDEO)

19/05/2017 07:44

Kanādas hokeja izlase pasaules čempionāta ceturtdaļfināla mačā ceturtdien Ķelnē ar rezultātu 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) pārspēja Vāciju, kamēr Zviedrija ar 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Parīzē uzveica Šveici.

Līdz ar to jau pusfinālā gaidāma galveno favorīšu Kanādas un Krievijas tikšanās. Kanādieši šajā turnīrā cenšas panākt krievus izcīnītajos pasaules čempionāta zeltos. Krievija par labāko planētas meistarsacīkstēs kļuvusi 27 reizes, taču 22 gadījumos tā pie šāda panākuma tika kā PSRS izlase.

Ķelnē notikušajā mačā rezultāts tika atklāts trīs minūtes pirms pirmā perioda beigām, kad Marks Šeifele realizēja vairākuma. Līdz otrajiem vārtiem bija jāgaida vairāk nekā 20 minūtes, divas minūtes pirms otrā perioda beigām no vārtu priekšas precīzi metot Džefam Skineram.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas septiņas minūtes Janiks Zeidenbergs mazākumā izslidoja viens pret pretinieku vārtsargu un vienus vārtus atguva. Tiesa, turnīra saimniekiem neizdevās panākt neizšķirtu, kanādiešiem svinot uzvaru ar 2:1.

Kanādas hokejisti pa Vācijas izlases vārtiem meta 50 reizes, kamēr Vācijas hokejisti izpildīja 20 raidījumus.

Kanāda par pasaules čempioni kļuvusi jau iepriekšējos divus gadus.

Viena no šī pasaules čempionāta mājiniecēm Vācija izšķirošajā duelī par vietu ceturtdaļfinālā pēcspēles metienu sērijā pārspēja Latviju un B grupā beigās ieguva ceturto vietu. Vāciešiem pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu izdevies sasniegt otro gadu pēc kārtas, bet pērn šajā fāzē ar 1:4 nācās piekāpties Krievijai.

Kanādieši pusfinālā tiksies ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krievijas hokeja izlasi, kas ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) pārspēja Čehiju. Andrejs Vasiļevskis Krievijas izlases vārtos atvairīja visas 27 pretinieku mestās ripas.

Tikmēr Parīzē notikušajā mačā rezultāts tika atklāts piektajā minūtē, kurā zviedru uzbrucējs Niklass Bekstrēms palika nepiesegts pretī šveiciešu vārtiem, raidot ripu pretinieku cietoksnī. Pēc nepilnām deviņām minūtēm Gaetans Hāss pēc atkārtota mēģinājuma iedabūja ripu pretinieku vārtos un panāca 1:1.

Otrā perioda 14.minūtē Viljams Nīlanders pēc ātrā pretuzbrukuma panāca 2:1 zviedru labā, bet trešo reizi šveicieši tika pārspēti trešā perioda ceturtajā minūtē, kad Aleksandrs Ēdlers bija pirmais pie atlēkušās ripas un raidīja to vārtos.

Zviedri, kuri A apakšgrupā bija trešie, iepriekšējos divos pasaules čempionātos apstājušies jau ceturtdaļfinālā, bet par labāko tā iepriekšējo reizi kļuva 2013.gadā, finālā pārspējot tieši šīs dienas pretiniekus Šveici.

Tikmēr Šveices izlase, kas B apakšgrupā bija otrajā pozīcijā, 2013.gadā parūpējās par sensāciju un pasaules čempionātā izcīnīja sudrabu. Kopš tā laika šveiciešiem gan vairs nav klājies tik sekmīgi, jo nākamajos trijos turnīros tikai vienreiz izdevies aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam.

Pusfinālā Zviedrija tiksies ar Somiju, kas Ķelnē ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja ASV. Harri Seteri Somijas izlases vārtos atvairīja visas 26 pretinieku mestās ripas.

Pasaules čempionāta pusfinālu izspēle notiks sestdien, kamēr cīņas par medaļām gaidāmas svētdien.

Pasaules čempionātā kopumā startējušās 16 komandas sākotnēji tika sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantēja septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpina cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas – Itālija un Slovēnija – ir spiestas pamest augstāko divīziju.

Viņu vietā nākamajā gadā nāks Austrija un Dienvidkoreja, kuras ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā, piedevām korejieši nākamgad elites grupā spēlēs pirmo reizi vēsturē.

Latvijas izlase šo pasaules čempionātu noslēgusi ar iegūtu desmito vietu.