Kasparaitim un Zubrum pa divām rezultatīvām piespēlēm, Lietuva grauj rumāņus (VIDEO)

23/04/2018 22:03

Otro panākumu Lietuvā notiekošajā Pasaules čempionāts hokejā pirmās divīzijas B grupā šovakar izcīnīja mājinieki, kas ar rezultātu 8:3 (3:1, 3:1, 2:1) sagrāva Rumānijas valstsvienību. Pa divām rezultatīvām piespēlēm izpildīja lietuviešu lielākās zvaigznes Darius Kasparatis un Daiņus Zubrus.

Mājinieki jau pirmajā periodā ielika visnotaļ drošos panākumus uzvarai, 11. minūtē izvirzoties vadībā ar 3:0. Trešdaļas izskaņā rumāņi vienus vārtus atspēlēja, bet nākamajā periodā pietuvojās līdz 2:4, taču mača turpinājumā Lietuva guva četrus bezatbildes vārtus un izcīnīja vairāk nekā pārliecinošu uzvaru.

Ar diviem vārtu guvumiem lietuviešu uzvaru kaldināja gan Edgars Ribakovs, gan arī Arnolds Boss, bet aizvadīto sezonu Rīgas “Dinamo” sastāvā pavadījušais vārtsargs Mants Armalis tika galā ar 39 Rumānijas izlases spēlētāju metieniem. Tikmēr negatīvā ziņā izcēlās cits dinamietis Nerijus Ališausks, kurš mača izskaņā par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju nopelnīja 5+20 minūšu sodu.

Turnīra atklāšanas spēlē lietuvieši ar 3:0 pieveica Horvātijas valstsvienību. Ar rezultatīviem metieniem atzīmējās  Tads Kumeliausks, Emīlijs Krakausks un Iļja Četvertaks. Tāpat Lietuvai paredzētas spēles pret Ukrainu, Igauniju un Japānu. Tikai viena izlase kvalificēsies nākamā gada pasaules čempionātam pirmās divīzijas A grupā, bet viena vājākā komanda izkritīs uz turnīru zemāk.

Citās spēlēs šodien mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi ar 2:0 pārspēja Ukrainu, savukārt Japāna ar 4:3 tika galā ar horvātiem.