Keina ”hat-trick” nodrošina Anglijas izlasei pārliecinošu uzvaru un vietu astotdaļfinālā

24/06/2018 16:54
Harijs Keins, Sportazinas.com

Otro uzvaru 2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā šodien izcīnīja Anglijas futbola izlase, kas ar 6:1 sagrāva Panamas valstsvienību un nodrošināja sev vietu astotdaļfinālā pirms pēdējās grupu turnīra spēles pret nevienu zaudējumu vēl nepiedzīvojušo Beļģiju.

Uzvarētāju sastāvā ar trim gūtiem vārtiem jeb ”hat-trick” izcēlās Harijs Keins, kurš realizēja divus 11 metru soda sitienus un guva vēl vienus kuriozus vārtus.

Pirms spēles

Gareta Sautgeita vadītā Anglijas izlase sagatavošanās posmu pirms Pasaules kausa finālturnīra aizvadīja ļoti pārliecinoši un tajā nepiedzīvoja nevienu zaudējumu, taču turnīra ievadā tikai mača pašā izskaņā izrāva uzvaru ar 2:1 pār Tunisijas valstsvienību. Par spēles galveno varoni kļuva Keins, kurš 11. minūtē izvirzīja angļus vadībā un kompensācijas laika pirmajā minūtē atnesa savai komandai uzvaru.

Tikmēr Panamas izlase debitēja Pasaules kausa finālturnīrā ar spēli Beļģijas valstsvienību. Panamieši pirmajā puslaikā izturēja pretinieku spiedienu, tomēr pēc pārtraukuma salūza un cieta neveiksmi ar 0:3. Visus trīs vārtus Panamas izlase ielaida otrā puslaika pirmajā daļā.

Sākumsastāvi

Anglija: Pikfords – Vokers, Stounss, Magvairs – Loftuss-Čīks, Hendersons, Lingards, Tripjers, Jangs – Stērlings, Keins
Panama:
Penedo – Deiviss, Eskovars, R.Torress, Muriljo – H.L.Rodrigess, Godojs, Gomess, Kūpers, Barsenass – Peress

Pirmais puslaiks

Anglijas izlase jau no pirmajām minūtēm devās uz priekšu un astotajā minūtē izvirzījās vadībā. Pēc Kīrana Tripjēra izpildītā stūra sitiena Džons Stounss izdarīja lielisku sitienu ar galvu no soda laukuma un panāca 1:0.

Nedaudz vairāk nekā pēc desmit minūtēm angļi ieguva tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu un dubultoja savu pārsvaru. Keins neatstāja nekādas izredzes pretinieku vārtsargam, izdarot neatvairāmu sitienu un gūstot savus trešos vārtus šajā Pasaules kausa finālturnīrā (2:0).

Vēl pēc nedaudz vairāk nekā desmit minūtēm Anglijas valstsvienība guva trešos vārtus un nostiprināja savu pārsvaru. Džese Lingards izpildīja lielisku tālsitienu un atkal lika noskatīties panamiešiem kā bumba ielido viņu vārtos – 3:0.

Pēc dažām minūtēm angļi teicami izmantoja standartsituāciju un vēlreiz lika gavilēt saviem līdzjutējiem. Panamas izlases vārtsargs tika galā ar Rahīma Stērlinga no tuvas distances izdarīto sitienu, tomēr pie viņa atsistās bumbas pirmais bija Stounss, kurš guva savus otros vārtus spēlē un iededza uz tablo 4:0.

Tas gan vēl nebija viss, jo pirmā puslaika beigās Anglijas izlase ieguva tiesības izpildīt vēl vienu 11 metru soda sitienu un panāca 5:0. Tā izpildīšana atkal tika uzticēta Keinam, kurš atkārtoja pirmajā reizē izpildīto gājienu un izcēlās ar otro precīzo sitienu spēlē.

Otrais puslaiks

Otrā puslaika vidū angļi guva vēl vienus vārtus un panāca jau 6:0. Kuriozā veidā izcēlās Keins, kurš noformēja sev ”hat-trick” un atzīmējās ar piekto precīzo sitienu otrajā Pasaules kausa finālturnīra spēlē.

Nedaudz vairāk nekā desmit minūtes pirms mača beigām gan Panamas izlase guva goda vārtus un padarīja rezultātu mazliet pieklājīgāku. Pēc nopelnītā brīvsitiena Felipe Baloja izmantoja Anglijas izlases futbolistu nesaprašanos, izceļoties ar pirmajiem panamiešu vārtiem Pasaules kausa finālturnīru vēsturē un panākot 6:1.

Angļi gan svinēja uzvaru ar piecu vārtu pārsvaru un nodrošināja sev vietu astotdaļfinālā. Tikmēr panamieši cieta otro zaudējumu.

Grupu turnīra pēdējā kārtā Anglija cīņā par uzvaru G apakšgrupā 28. jūnijā tiksies ar divas uzvaras tikpat spēlēs izcīnījušo Beļģijas valstsvienību. Savukārt Panama tajā pašā dienā ar spēli pret Tunisijas izlasi noslēgs savu debiju Pasaules kausa finālturnīrā.

24.06.2018
Pasaules kauss, Krievija, Soči
G grupa, Anglija – Panama 6:1 (5:0) – Stounss 8’, 40’, Keins 22’ (11 m.s.s.), 45+1’ (11 m.s.s.), 62′, Lingards 36’ – Balojs 78′

Anglija: Pikfords – Vokers, Stounss, Magvairs – Loftuss-Čīks, Hendersons, Lingards (Delfs 63′), Tripjers (Rouzs 70′), Jangs – Stērlings, Keins (Vārdijs 63′)