Keins kļūst par varoni, kompensācijas laikā izraujot uzvaru Anglijai

18/06/2018 23:02

FIFA Pasaules kausa finālturnīra G apakšgrupas pirmās spēļu kārtas noslēgumā smagu uzvaru izcīnīja Anglijas izlase, kas, pateicoties diviem Harija Keina gūtajiem vārtiem, ar 2:1 izrāva panākumu pār Tunisijas valstsvienību.

Pirms spēles

Gareta Sautgeita vadītā Anglijas izlase sagatavošanās posmā pirms Pasaules kausa finālturnīra nebija piedzīvojusi nevienu zaudējumu. Angļu sastāvā pēc neveiksmīgā iepriekšējā Eiropas čempionāta pie Anglijas izlases stūres stājušais Sautgeits savu komandu izveidojis no salīdzinoši gados jauniem spēlētājiem.

Tikmēr Tunisija Pasaules kausa finālturnīrā iekļuvusi pēc 12 gadu pārtraukuma. Sagatavošanās posmā sīkstie tunisieši piedzīvoja tikai vienu neveiksmi, tikai spēles izskaņā ar 0:1 atzīstot spēcīgās Spānijas izlases pārākumu.

Sākumsastāvi

Tunisija: (4-3-3) Hasens – Māluls, Brons, S. Ben Jusefs, Meriahs – Skhiri, Badri, Sasi – Hazri, Sliti, F. Ben Jusefs.

Anglija: (3-5-2) Pikfords – Vokers, Magvairs, Stounss – Tripjērs, Hendersons, Alī, Lingārds, Jangs – Keins, Stērlings.

Pirmais puslaiks

Šī mača pirmās 45 minūtes kļuva par vienu no aizraujošākajiem laika intervāliem šajā Pasaules kausa izcīņā līdz šim. Jau pirmajās minūtēs angļi pie tunisiešu vārtiem izveidoja īstu vētru, 11. minūtē Harijam Keinam no vārtu priekšas raidot vārtos atlēkušo bumbu un panākot 1:0 Anglijas izlases labā.

Arī turpinājumā angļi izveidoja daudz momentu, tomēr futbola dzimtenes pārstāvjiem neizdevās pārspēt nevienu no diviem Tunisijas izlases vārtsargiem. 16. minūtē Tunisijas pēdējā bastionā savainojumu guva Muezs Hasens, viņa vietu uz atlikušo spēles daļu ieņemot Farukam Ben Mustafam.

Nākamais pavērsiens notika 33. minūtē, kad angļu vadošais aizsargs Kails Vokers pārkāpa noteikumus savas komandas soda laukumā. Tunisijas izlasei šī bija nebijusi iespēja panākt neizšķirtu, ko arī veiksmīgi izdarīja Ferjani Sasi, izlīdzinot spēles rezultātu – 1:1.

Pašā puslaika noslēgumā divas lieliskas iespējas neizmantoja Anglijas izlases talantīgie futbolisti Dele Alī un Džesī Lingārds, situāciju izmisīgi glābjot Tunisijas izlases aizsargiem.

Otrais puslaiks

Ja pirmais puslaiks izcēlās ar tiešām aizraujošu un uz uzbrukumu tendētu futbolu, tad otrajās 45 minūtēs praktiski uzbruka tikai viena komanda – Anglijas izlase.

Angļi spieda visa otrā puslaika gaitā, tomēr Tunisija noturēja savu aizsardzību ļoti labi, uz brīdi šķietot, ka abas komandas samierināsies ar draudzīgu neizšķirtu un punktu. Tomēr angļu likstas momentu realizācijā pārtrauca mača varonis Harijs Keins, kurš kompensācijas laika pirmajā minūtē atkal palika pilnīgi nepiesegts pie pašiem vārtiem, sitienā ar galvu izraujot uzvaru priekš savas komandas – 2:1.